Līču–Laņģu klinšu taka zemes nogruvuma dēļ kļuvusi apmeklētājiem bīstama

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pēdējo dienu intensīvo lietavu rezultātā Līču–Laņģu klinšu takas posmā, kas ved gar Lodes māla karjera malu, ir notikuši nogruvumi, tāpēc taka kļuvusi nedroša, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP). Tā aicina dabas takas apmeklētājus netuvoties nogruvuma vietai un pastaigām neizmantot takas posmu, kas ved no Liepas uz Līču–Laņģu klinti.

Uz Līču–Laņģu klinti, kas ir viens no apmeklētākajiem apskates objektiem, šobrīd nokļūt no Liepas puses vairs nav iespējams.

Lai gan pati taka nav skarta un no nogruvuma vietas līdz takai  vēl ir aptuveni vienu metru plata josla, situācija ir bīstama un var apdraudēt apmeklētāju drošību, jo karjera mala ir kļuvusi nestabila un irdena.

DAP skaidroja, ka erozija ir normāls dabas process, kas šajā gadījumā noticis liela nokrišņu daudzuma ietekmē. Šai vietā nedrošību rada tas, ka takas posms atrodas ļoti tuvu karjera malai.

Lai gan DAP jau iepriekš ir plānojusi iespējamo takas novirzīšanu nedaudz tālāk no karjera malas, to līdz šim nav izdevies īstenot, jo blakus atrodas privātīpašums.

Līdz brīdim, kamēr taka atkal būs apmeklētājiem droša, DAP aicina dabas baudīšanai apmeklēt citus tuvākos atsegumus – Sietiņiezi, Ērģeļu klintis, Zvārtes iezi un Amatas taku.

Līču–Laņģu klintis ir aptuveni 6 kilometru garās takas ievērojamākais apskates objekts. Tās ir vienas no skaistākajām un lielākajām klinšu sistēmām Latvijā. Klinšu takā ik dienu vērojams liels apmeklētāju skaits, kas īpaši pieaudzis pēdējā gada laikā. Lielu daļu no apmēram kilometru garās smilšakmens kraujas Gaujas senlejas kreisajā krastā skatam aizsedz blīvi saaugušie koki. Iespaidīgākās ir Līču klintis, kas ir līdz 30 metru (m) augsts un ap 200 m plats smilšakmens atsegums. Savukārt Laņģu klintis ir līdz 11 m augstas.

Šī atseguma raksturīga iezīme ir daudzie avoti un to radītās alas. Kopumā te ir astoņi lieli avoti un deviņas alas un nišas. Brūkošo iežu dēļ alas ir bīstamas apmeklēšanai. Ziemas laikā tās nav vēlams apmeklēt, lai netraucētu ziemojošos sikspārņus.

Uz klintīm sastopamas arī vairākas retas augu sugas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti