Rīta Panorāma

Intervija ar Diānu Zirniņu un Klaudio Danuseru

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Uz Parīzi lido par 29% mazāk, uz Ēģipti – 76%

Latvijas iedzīvotāji retāk ceļo uz Turciju un Ēģipti

Latvijas iedzīvotāji retāk dodas uz Francijas galvaspilsētu Parīzi, kā arī uz citiem iepriekš ļoti iecienītiem tūrisma galamērķiem – Turciju un Ēģipti.

Politiskā nestabilitāte un terorisma draudi daudzās valstīs tik tiešām ir ietekmējuši Latvijas tūristu izvēli, uz kurieni doties pavadīt savus atvaļinājumus.

Statistikas dati ir nepielūdzami – Latvijas iedzīvotāji uz tādām kūrortu zemēm kā Ēģipte vai Turcija neriskē doties, stāsta starptautiskajā lidostā "Rīga", analizējot šā gada septiņu mēnešu datus par pasažieru skaitu.

"Ja raugāmies lidojumos uz un no Parīzes, Turcijas, Ēģiptes, tad šajos virzienos ir vērojams pasažieru un arī lidojumu kritums.

Rīga-Parīze-Rīga aptuveni 29% kritums, virzienā Rīga-Ēģipte-Rīga aptuveni 76% [kritums]," teica lidostas pārstāve Elīna Prikule.

Savukārt uz Turciju dodas par 22% mazāk cilvēku, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu pirms gada.

Arī tūrisma aģentūrās atzīst, ka šajos maršrutos vērojama izteikta intereses samazināšanās no pircēju puses. Tas gan nenozīmē, ka cilvēki vairs neceļo – par galamērķi tiek izvēlētas citas valstis.

"Uz Turciju mums šogad ir kritums par apmēram 30%. Palielinājies ir pieprasījums uz Bulgāriju un Grieķiju.

Es prognozēju, ka Ēģipte atjaunosies, jo ziemā tas mums ir tuvākais kūrorts, kur ir silts. Kanāriju salas ir salīdzinoši dārgāk. Ja nebūs jaunu terora aktu vai kādi negadījumi, tad Ēģipte noteikti sāks atdzīvoties," teica tūroperatora "Novatours" pārdošanas direktors Enriko Ružickis.

Savukārt tie, kuri tomēr izlemj doties uz Turciju vai Ēģipti, šobrīd var izbaudīt gan salīdzinoši zemākas cenas, gan cilvēku skaita ziņā krietni brīvākas pludmales.

Tikmēr Ārlietu ministrijā (ĀM) atgādina –

ĀM mājaslapā ikviens interesents var iepazīties ar to valstu sarakstu, uz kurām drošības apsvērumu dēļ nav ieteicams doties.

"Iemesli mūsdienu pasaulē ir visdažādākie, kā galvenos varētu minēt gan dažādas dabas katastrofas, gan terorisma draudu, gan politiskās nestabilitātes dažādās pasaules valstīs," sacīja Ārlietu ministrijas pārstāve Solvita Martinsone.

Šobrīd Ārlietu ministrija ceļotājus brīdina par 105 pasaules valstīm un atgādina – dodoties ārpus Latvijas, nekad nevajadzētu aizmirst iegādāties apdrošināšanas polisi veselībai, dzīvībai un tādu, kas sedz arī repatriācijas izdevumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti