Latvijas alpīnisti uzkāpuši vienā no pasaules skaistākajām virsotnēm

Divi Latvijas alpīnisti, Kristaps un Kristīne Liepiņi, turpinot savu otro ekspedīciju Dienvidamerikā, uzkāpuši vienā no pasaules skaistākajām virsotnēm - 5947 metrus augstajā Alpamajo.

Šī "Cordillera Blanca" kalnu virsotne Peru, līdzīgi kā Materhorns Šveices Alpos un Ama Dablam virsotne Nepālas Himalajos, ir iekļauta neskaitāmos kalnos kāpēju, ceļotāju un fotogrāfu pasaules visskaistāko kalnu virsotņu "top10“, kuros arī daudzkārt nominēta tieši kā "visskaistākā".
 
Kā stāsta Kristaps Liepiņš, uz Alpamajo virsotni neved neviens viegls ceļš.
 
"Tiem, kas vēlas šajā kalnā uzkāpt, jārēķinās ar vairāku dienu pārgājienu, nokļūstot kalna pakājē, bīstama ledāja un kalnu pārejas šķērsošanu un tam sekojošu kāpienu pa ledus sienu, kuras stāvums vietām sasniedz vairāk nekā 70 grādus. Kāpējiem jābūt gataviem arī uz pamatīgu aukstumu un vēju. Interesanti arī tas, ka ne katru gadu pati Alpamajo virsotnē ir sasniedzama - reizēm pēdējie 20 metri milzu sniega pārkares dēļ, kuru izveido spēcīgās Kordiljeru kalnu sniega vētras, ir pārāk bīstami kāpējiem," stāsta Liepiņš.
 
Abi Latvijas kalnos kāpēji Alpamajo virsotni, kāpjot pa "French Direct" ceļu, sasniedza 5. jūlijā plkst. 5.30, agri no rīta, īsu brīdi pirms saullēkta. Ekspedīcija turpinās, interesenti var sekot līdzi tās gaitai Kristapa un Kristīnes Liepiņu sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram un Twitter.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti