Pēcpusdiena

Plāno virzīt apstiprināšanai Sakrālā mantojuma likumu

Pēcpusdiena

Par automašīnas novietošanu pie BKUS "Gaiļezers" turpmāk būs jāmaksā

Latvieši airu laivā veiksmīgi šķērsojuši Atlantijas okeānu

Latvietis par okeāna šķērsošanu laivā: Pēdējās dienās bijām tuvu apātijai, pēc tam – prieka asaras

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Emociju piepildītas bija ceļojuma pēdējās divas dienas, kad bijis depresīvs un dažbrīd apātisks noskaņojums, taču pēc nonākšanas krastā valdīja prieks un arī prieka asaras. Tā par ceļojumu airu laivā pāri Atlantijas okeānam Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" stāstīja viens no ceļotājiem Gints Barkovskis.

Barkovskis atzina, ka emocionāli īpaši piepildītas bijušas ceļojuma pēdējās 48 stundas  –  tad, kad abi Latvijas piedzīvojumu meklētāji mēģinājuši ar savu airu laivu piestāt Riodežaneiro krastos, straume vismaz piecas reizes nelielo laivu izmetusi ārā no līča.

"Līcis pēc vētras bija piedzīts ar ūdeni, un tad, kad mēs gājām iekšā, ūdens nāca ārā no līča. Mēs tur varējām darīt, ko gribam, mūs stūma ārā no līča," teica Barkovskis.

Pēc viņa teiktā, straume laivu no līča nesusi prom ļoti lielā ātrumā atpakaļ Atlantijas okeānā.

"Un mēs bijām aptuveni turpat, kur bijām pirms divām nedēļām. Divas nedēļas bija zaudētas. Tas vakars bija diezgan depresīvs," atzina Barkovskis, piebilstot – laiva bijusi vien 30 jūdžu attālumā no Riodežaneiro. Salīdzinājumam - kopumā pāri okeānam noairētas 1477 jūdzes. 

Barkovskis atzina, ka ceļotāji nav zinājuši, kā tikt atpakaļ, un pēdējās 48 stundās ceļotāji bijuši tuvu apātijai. Taču tad straume mainījusi virzienu un laivu nesusi ne uz Riodežaneiro, bet citu krastu divas reizes ātrāk nekā pašiem airējot, līdz laiva piestājusi krastā.

"Un te krastā sagaida puiši no Latvijas. Tas arī bija emocionāli piepildīts, piesātināts brīdis," teica ceļotājs.

Vēl emocijām piepildīta bija diena, kad laivu iepūta slēgtā teritorijā – naftas ieguves laukos.

"Milzīga pilsēta okeānā ir uzbūvēta. Milzīga. Tur vēl tie torņi. To nevar izstāstīt, cik tas viss bija iespaidīgi. Vēl bija vētrains un mūs nesa uz tiem torņiem. Laiva nevadāma, un tevi nes betona sienā un tu nezini, vai trāpīsi tai vai pabrauksi garām," teica ceļotājs, nosakot, ka viņš salauzis ribas, pēc tam kad vilnis viņu ietriecis bortā.

Barkovskis atzina, ka skaistākais ceļojumā bijusi daba un to aprakstīt nav iespējams.

"Tajā okeānā saproti, cik tā daba - meži, koki, cik tas ir skaisti," to, valdot asaras, atzina Barkovskis.

Ceļotāji Latvijā varētu atgriezties divu nedēļu laikā.

Jau ziņots, ka divi latvieši nepilnu piecu mēnešu laikā airu laivā veiksmīgi šķērsojuši Atlantijas okeānu. Sabiedrības "Bored of Borders" pārstāvji kārlis Bardelis un Gints Barkovskis aizpeldējuši līdz Brazīlijas pilsētas Riodežaneiro krastam, kur risinājās vasaras olimpiskās un paralimpiskās spēles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti