Sadaļas Sadaļas

Latvieši laivo Igaunijā, igauņi – Latvijā

Šogad Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā „Riverways” akcijas “Upes ogas” ietvaros aicina doties laivot populāros upju maršrutus un atklāt ko jaunu gan Latvijā, gan Igaunijā. Abās valstīs ir līdzīga laivošanas kultūra, bet neierastā lieta ir doties ārpus savas valsts robežām – uz kaimiņvalsti.

Projekta ietvaros tiek tīrītas upes, iekārtotas atpūtas vietas pie upēm un uzliktas norādes par maršrutiem, lai laivošana kā viens no atpūtas veidiem kļūtu ērtāka, baudāmāka un saistošāka. Tāpat ūdenstūrisma attīstībai tiek sagatavots ceļvedis par laivošanas iespējām Latvijā un Igaunijā. Tas ir būtisks ieguldījums, lai laivošanai piesaistītu ne tikai pašmāju tūristus, bet arī ārzemniekus, jo, kā zināms, reti kur Rietumeiropā ir saglabājusies tik neskarta un unikāla daba, kāda tā ir Latvijā un Igaunijā.

“Laivošana ir viens no aktīvās atpūtas veidiem, ar kuru var nodarboties ikviens,” saka „Riverways” projekta vadītāja Aiga Petkēvica. “Latvijā ir daudzi simti upju, kurās ir gan brasli, gan smilšakmens un dolomītu atsegumi, gan dižozoli, gan melnalkšņu sakņu vijumi, gan piejūras kāpas. Un liela daļa no šīm upītēm ir laivojamas. Šogad Kurzemē ir attīrītas tādas upes kā Tebra un Rīva, kā arī cietokšņa kanāls Liepājā. Šīs vietas iepriekš bija laivojamas, tikai pārvarot neskaitāmus sanesumus. Vēl arī Kurzemē, Vidzemē un arī Rīgas tuvumā pie upēm ir ierīkotas jaunas atpūtas vietas. Atliek tikai izvēlēties jaunu maršrutu kādā no mazajām upītēm un doties to izpētīt.”

Arī Igaunijā latvieši var izbaudīt neapgūtus maršrutus. Dienvidigaunijā viena no populārākajām upēm ir Vehandu, bet laivošanai piemērotas būs arī mazās un mežonīgās Emajegi, Kepu, Elva. Savukārt Ahjas  krastos ir unikālas, vairāk nekā 20 metrus augstas smilšakmens klintis.

“Iespējams, laivotājiem no Latvijas būs interesanti laivot Igaunijas jūras piekrastē, kur nav vajadzīgas īpašas prasmes braucienam pa jūru, kā tas varētu likties. Maršrutā no Hāpsalas līdz tuvākajām saliņām laivotājiem īsts baudījums būs siltais jūras ūdens drošajos un seklajos jūras līčos,” atklāj Aiga.

Tagad noorganizēt laivošanu Latvijā un Igaunijā ir pavisam vienkārši. Atliek tikai doties uz mājas lapu www.upesoga.lv, kur kontaktu sadaļā ir apkopota informācija par laivu nomām. Turpat arī apkopotas idejas upju maršrutiem.

Tie, kas akcijas laikā reģistrēs savu laivu braucienu gan pa Latvijas, gan Igaunijas upi, varēs laimēt vienu no vērtīgajām balvām – atpūtu brīvdienās Igaunijā četrām personām:  dodoties atklāt brīnumzemi bērniem Veru novadā vai izbaudot relaksējošu nedēļas nogali jūras krastā Lēnemā apriņķī,  vai pavadot piedzīvojumu nedēļas nogali Otepē, Valgas apriņķī.

Laivošanas akcija norisinās līdz 15. novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt