Dienas ziņas

Rugāju novadā attīstās sociālās izglītības iespējas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Trūkst norāžu uz viensētām

Latgalē trūkst norāžu uz viensētām

Uzstādīt norādes uz viensētām ir to īpašnieku ziņā. Operatīvie dienesti, dodoties uz izsaukumiem, uzticas savām navigācijas iekārtām, taču atzīst, ka precīzu norāžu uzstādīšana Latgalē atvieglotu situāciju un darbs ritētu raitāk.

Dodoties uz viensētām, bieži vien rodas apmulsums, vai tas ir pareizais virziens un kurš no mazajiem iebraucamajiem celiņiem ir īstais. Mājas nosaukuma norādes izvietošana ir katra īpašnieka paša atbildība. Vairākos novados norādes uzstādītas ar pašvaldības iniciatīvu.

"Nav vēl tādas prasības, lai katrs īpašnieks pie sava īpašuma uzliktu nosaukumu. Lai gan kartēs un teritoriālajos plānojumos ir māju nosaukumi, ne tikai ciemu nosaukumi," teica Vērēmu pagasta zemes lietu speciāliste Laimdota Melne.

Novērojams pieprasījuma pieaugums pēc jaunām adresēm, kas saistās ar apbūves pieaugumu lauku teritorijā.

"Nosaukumi tiek piešķirti viensētām un apbūvei paredzētajām zemes vienībām, kā arī ēkām. Pagasta robežās nosaukums nedrīkst atkārtoties. Jāatbilst arī valsts valodas likumam. Nevar būt garāks par 40 rakstu zīmēm, kā arī nevar nosaukumā ietilpt vārds, uzvārds, arī kaut kāda uzņēmuma nosaukums," prasības uzskaita Melne.

Jaunpiešķirtās adreses tiek ievadītas valsta adrešu reģistrā. Tā kā operatīvie dienesti, dodoties uz izsaukumiem, vadās pēc kartēm, GPS, kā arī kustība tiek koordinēta caur dežūrnodaļu, nav problēmu atrast nepieciešamo adresi.

Rēzeknē un vairākās citās pilsētās ir uzstādītas ielu norādes, kas palīdz orientēties pilsētvidē. Savukārt lauku teritorijā nākas izlīdzēties dažādām metodēm - tās ir saziņa ar vietējiem iedzīvotājiem vai arī navigācijas ierīču izmantošana.

Rēzeknes novada teritorijā ir izvietotas tūrisma norādes ar ievērojamākajiem apskates objektiem. Tomēr arī māju nosaukumu norādes radītu ceļotājiem draudzīgāku vidi, atvieglotu atbildīgo dienestu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt