«Laižam uz Alpiem?» jeb kā oktobrī nenosalt, divas nedēļas stopējot pa Rietumeiropu

Ceļošana ir slimība. To, cik lielu atkarību tā rada, es sapratu, kad pēc vairāku gadu neizbraukšanas ārpus Latvijas robežām 2015. gadā oktobrī, tieši pirms gada, devāmies ceļojumā uz Maurīciju. Eksotiskā paradīze Indijas okeāna vidū bija sapņu piepildījums. Pēc divām nedēļām atgriežoties Latvijā, nākamajās dienās valdīja tāda kā tukšuma sajūta. Lai cik ļoti es mīlētu savu tēvzemi, tomēr mans iekšējais 'es' nespēja nosēdēt mierā un bikstīja mani doties prom, doties pasaulē. Nevis laimi meklēt, bet piedzīvojumus meklēt.

Mani sauc Arvils, man ir 22 gadi, un es gribu ceļot.

Pēc Maurīcijas plānoju, domāju un pētīju, ko iesākt, kur doties un ko piedzīvot. Desmitiem dažādu ideju, tomēr neviena līdz galam neīstenota. Tā tas ilga līdz augustam, kad pilnīgi spontānai idejai sekoja izpildījums. Atrados darbā un centos izdomāt, ko darīt atvaļinājumā. Pēkšņi iešāvās prātā doma: "Jāstopē ārpus Latvijas!" Jau pēc divām dienām atradāmies pieturā "Pagrieziens uz Baložiem", turot rokās baltu lapu ar lielu uzrakstu "Bauska". Tā iesākās mans lielākais piedzīvojums līdz šim. Divu nedēļu laikā ar draugu Edgaru apceļojām 13 Eiropas valstis, tikai stopējot, bez izdomāta maršruta un plāna. 

Un nu ir laiks jaunam piedzīvojumam!

Tieši tāda pati doma: "Ko iesākt atvaļinājumā?" Šoreiz ar draugu Elviju esam gatavi doties ceļā ar kaudzi siltām drēbēm, bieziem guļammaisiem un adītām vilnas zeķēm. Stopēšana oktobra beigās būs liels izaicinājums. Mazs stundu skaits no saullēkta līdz saulrietam un aukstums - tikai divi no šķēršļiem, ar ko sastapsimies. Taču tas mūs nebūt neuztrauc. Tieši otrādāk - tas padarīs šo braucienu krietni interesantāku.

Kad piedāvāju Elvijam braukt man līdzi, es viņu brīdināju, ka tas būs rudens vidū, uz ko saņēmu atbildi: "Tas nekas, man patīk aukstums". Tātad pārinieks atrasts, bet uz kuru pusi doties? Austrumeiropu jau izceļoju vasarā, tas nozīmē, ka šoreiz jādodas uz rietumiem. Bet, kur tieši, to vēl neesam izdomājuši, jo tomēr spontānās idejas ir pašas labākās. Skaidrs ir viens - jānokļūst Insbrukā, Austrijā, kur gribam pirmo reizi baudīt Alpu slēpošanas trases. Pēc tam? Kas to lai zin! Centīsimies paspēt pēc iespējas vairāk atvēlētajā laikā - līdz 1. novembrim ir jāatgriežas Latvijā. Tās ir 16 piedzīvojumu pilnas dienas.

Vēl interesantāku šo avantūru padarīs fakts, ka ceļā dodamies katrs ar pāris desmitiem eiro makā. Tādā veidā vēlamies cilvēkiem parādīt, ka ceļošana nebūt nav dārgs prieks. Ir taču  simtiem veidu, kā taupīt līdzekļus, esot ceļā.

Startējam svētdien, 16. oktobrī, no Cēsīm, līdz ar pirmajiem saules stariem. Sākot ar pašu pirmo, šeit varēsiet lasīt par to, kur un kā katru dienu ved mūsu ceļš, ko esam redzējuši un piedzīvojuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti