Kur ir stāvākā iela pasaulē?

Kāda šaura, bedraina iela nelielā Velsas piekrastes pilsētā iekļuvusi Ginesa rekordu grāmatā kā stāvākā iela pasaulē. 330 metru garais ceļš lepojas ar teju 40% slīpumu.

Harlehas pilsēta, kas atrodas Ziemeļvelsā un pazīstama ar tās viduslaiku pili, tagad pasaulē zināma arī ar ko citu. Šomēnes tā ierakstīta Ginesa pasaules rekordu grāmatā kā vieta, kur atrodas stāvākā iela pasaulē. Tās slīpums ir 37,4%. Līdz ar to tā pārsit 35% slīpo ielu, kas atrodas Jaunzēlandē.

Iela ir tik slīpa, ka katri 2,6 horizontāli noietie metri ir kā vienu metru augsts pakāpiens.

Viena no Ginesa rekordu organizācijas pārstāvēm pati uzaugusi šajā pilsētā. Viņa atceras, ka bērnībā ziemā ar plastmasas maisiņiem šļūca lejā pa ielu gluži kā pa kalnu.

Tiem, kas ir pietiekami drosmīgi, lai pa ielu brauktu ar automašīnu, atļauts doties tikai lejup, jo tā ir pārāk šaura drošai manevrēšanai. Sasniegt ielas augstāko punktu var, izmantojot citu ceļu.

Ideja par ielas pieteikšanu rekordam radās, kad kāds vietējais iedzīvotājs brauca pa ielu un viņa automašīnas riteņi sabloķējās. Viņš iedarbināja rokasbremzi, bet mašīna turpināja slīdēt lejā. Vēlāk pēc ierašanās mājās viņš sāka internetā meklēt informāciju par stāvāko ielu pasaulē un saprata, ka šai ielai ir izredzes pretendēt uz rekordu. Viņš piesaistīja domubiedrus un speciālistus, kas nomērīja ielas slīpumu.

Lai pārliecinātos par rezultātu, tika izmantoti pat satelītattēli. Tikai pēc gadu ilga darba viņiem izdevās panākt atzīšanu.

Iedzīvotāji par sasniegumu bija ļoti priecīgi, jo šādā mazā pilsētā reti notiek kaut kas ievērības cienīgs. Pilsēta jau sāk kapitalizēt uz ielas jauno statusu. Tā kā tur ierodas arvien vairāk tūristu, tiek radīti speciāli suvenīri un pat rīkotas velobraucēju sacensības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti