Kūkas, alus un vēl. Gekišu ģimenes «Mājas kafejnīcu dienu» gardumi Dagdas pusē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sākot no jūlija, līdz septembra vidum vairāk nekā 400 Latvijas lauku saimniecības brīvdienās pārtop par lauku kafejnīcām, piedāvājot nogaršot dažādus mājās gatavotus ēdienus. No Igaunijas aizgūtā ideja rīkot "Mājas kafejnīcu dienas" Latvijā notiek jau ceturto gadu. Šajās brīvdienās ir iespēja baudīt Dienvidlatgales piedāvājumu. Ja nezini, kā var apvienot kūkas un alu, tad tev jābrauc ciemos uz mājas kafejnīcu "Alus kungiem un kūkas dāmām vai otrādi" – šādi Olga un Artjoms Gekiši pie sevis ciemiņus aicina Zaļmuižu mājās, Dagdas pusē Andrupenes pagastā.

Kūkas, alus un vēl, un vēl. Gekišu ģimenes «Mājas kafejnīcu dienu» gardumi Dagdas pusē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šādā pasākumā abi piedalās pirmo reizi. Mājas kafejnīcu dienas ēdienkartes piedāvājumā būšot tas, kas pašiem garšo un piestāvot vasarai. Viss pašu gatavots.

"Kā pamatēdiens piedāvājumā būs plovs, gatavots uz kazana, uz dzīvās uguns. To gatavos pats Artjoms. Un būs burgerīši ar plucinātu gaļu, desertā no savas puses piedāvāšu nobaudīt manis gatavoto kūku, tad plānās pankūciņas ar svaigo zemeņu mērci, un tad arī tāds interesantāks ēdiens – krēms brulē ar odziņām. Pašgatavota limonāde – cidoniju, rabarberu, un arī brūža "Murza" alus," Latvijas Radio stāstīja Olga un Artjoms.

Abiem pamatdarbs ir vietējā pašvaldībā, taču paralēli viņi attīsta arī nelielu savu biznesu – Olga gatavo kūkas un Artjoms alu.

Zaļmuižā izveidots alus brūzis "Murza", kurš darbojas otro sezonu. Alus gatavošanas process Artjomu ir interesējis jau sen.

Artjoma alus.
Artjoma alus.

"Kā hobijs tādos nelielos apjomos tas ir vairāk nekā desmit gadus. Vēl studiju laikos Rīgā, pat īrētā dzīvoklī mēģināju vārīt, bet tad tas viss pārcēlās uz šejieni, un kaut kurā brīdī bija doma, ka varētu kaut ko plašāk. Un bija iespēja vietējos "Leader" projektos piedalīties un saņemt Eiropas Savienības atbalstu; tā iepirku tehnoloģiskās iekārtas – katlus, fermentācijas tvertnes, visu sareģistrēju. Šobrīd piedāvāju trīs šķirnes, bet ir doma sortimentu paplašināt."

Savukārt Olgai pirms aptuveni pieciem gadiem par viņas aizraušanos kļuva kūku cepšana. Un pieprasījuma dēļ cep arī uz pasūtījumiem.

Viņa stāstīja: "Viss sākās no mazas kūciņas bērnam pirmajā dzimšanas dienā. Ģimenes locekļiem garšoja, un pašai parādījās interese pilnveidoties. Un tā aizgāja no mutes mutē, un es pat nedomāju par pasūtījumiem, bet cilvēki gribēja!"

Olga ir reģistrējusies kā pašnodarbinātā un ieguvusi nepieciešamās atļaujas, lai pasūtījumiem mājās varētu gatavot kūkas. Abi viens otru atbalsta gan morāli, gan arī praktiski.

"Mēs kopīgi ar ģimeni braucam uz to vietu, kur ir alus brūzis, uzkopjam teritoriju, kamēr Artjoms strādā brūzī, domā par ražošanas procesu; bet Artjoms man palīdz ar savām inženiera zināšanām, kā salikt divstāvu kūku, kā svaru izlīdzināt tā, lai nenojūk," stāstīja Olga.

Olgas kūka.
Olgas kūka.

Ģimenē aug divi bērni, vecākajam ir seši un jaunākajam trīs gadi, tiem nepieciešama vecāku uzmanība. Lai gan ģimene un pamatdarbs prasa laiku, taču abi sapratuši, ka vēlas mēģināt veidot ko savu. "Un tad mēs vienā brīdī viens otram pateicām, – kad tad, ja ne tagad?"

Uzņemot pie sevis Zaļmuižā "Mājas kafejnīcu dienās" ciemiņus, tā Olgai un Artjomam būšot laba pieredze, jo nākotnē ir doma vasaras laikā pie alus brūža "Murza" veidot vietu, kur apmeklētājiem piedāvāt ieturēt maltīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti