Garāžas sarunas

Stāsts par Swarovski kristāliem izrotātu Lamborghini

Garāžas sarunas

Tehniskā apskate motociklam jāapmeklē gluži tāpat kā automobilim

Kas ir auto atsaukums?

Knifi ceļošanai ar auto. Iesaka tūrisma eksperts

Vasarā ieteicams uzmanīties no zvēriem, kā arī ceļot nedēļas vidū, jo tad ir lielāka iespēja dabūt brīvu numuru vasarā pieprasītajās tūrisma vietās, Latvijas Radio raidījumā "Garāžas sarunas" tūrisma eksperts un ceļotājs Aivars Mackevičs ieteica autoceļotājiem.

Nenovērtējamais skats pa logu

Neviena lidmašīna neaizstās to bagātību, kuru mēs varam iegūt, skatoties pa automobiļa logu. Tūrisma nozares eksperts Aivars Mackēvičs uzsvēra, ka ceļošana ar auto, sevišķi, ja tā ir ģimene ar bērniem, ir  viens no drošākajiem veidiem. 

"Šobrīd atgriežas laiki, kad ceļošana ar lidmašīnu likās dārga un neizdevīga, bet tagad vairāk uzticas automašīnai, jo, ceļojot ar lidmašīnu, ierobežojumi citās valstīs mainās tik ātri, ka var gadīties tā, ka īsti netiec atpakaļ mājās," norādīja Mackēvičs. 

Ja ikdienā ir sava mašīna, bet tā nav tik liela, eksperts iesaka vērsties autonomā: "Tā kā Latvijā ārzemju tūristi ir ļoti maz, daudzām nomām auto ir pieejami par ļoti labām cenām.”

Uz ceļa jābūt piesardzīgiem

Attiecībā uz Latviju svarīgi atcerēties, ka uz ceļiem palielinās zvēru daudzums. 

 "Jo tālāk no Rīgas esi, jo vairāk jāuzmanās no zvēriem, sevišķi, pēc pulksten 21.00, kad riet saule vai ir agrs rīts,” norādīja Mackēvičs.

Lai gan cilvēki dažkārt baidās doties ar auto tālākā ceļā, šādos ceļojumos ieteicams izvēlēties konkrētu galamērķi, piemēram, vasarā apceļot visus lielākos Latvijas ozolus. Kad maršruts izveidots,  var sākt skatīties nākamos objektus, lai ceļojums nebūtu tikai ozolu apskate. 

Savukārt, braucot uz laukiem, ceļotāji saskaras ar to, ka vēlas piebraukt pie kāda ezera vai upes, bet pie ceļa novietotā zīme liecina, ka tas ir privātīpašums, kurā ieeja slēgta. Lai tā nenotiktu, ieteikums ir piezvanīt apvidus tūrisma informācijas centram un noskaidrot, kur atrodas publiskas peldvietas.  

Mackēvičs ieteica ceļot nedēļas vidū, tad ir lielāka varbūtība, ka kādā jaukā vietā var arī palikt pa nakti, jo pieprasījums vasaras sezonā pēc naktsmītnēm ir liels. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti