Sadaļas Sadaļas

Ķemeru Nacionālajā parkā varēs piedalīties pārgājienā, laivu braucienā un talkā

Sestdien, 3. oktobrī, notiks Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) Ceļotāja diena, kuras laikā ikvienam būs iespēja piedalīties laivu braucienā un dažādos pārgājienos, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Aiga Priede. Tāpat pasākumā būs vēl nebijusi aktivitāte – Zaļā sporta zāle jeb talka fizioterapeita pavadībā.

Ceļotāju diena Ķemeru Nacionālajā parkā ik gadu ir plaši apmeklēts pasākums, kas kļuvis par tradīciju, lai mitrāju paradīzē pulcētu dabas draugus un dotu iespēju atklāt ĶNP daudzveidību.

Tradicionāli Ceļotāju diena notiek pavasarī, taču šogad – saistībā ar Covid-19 ieviestajām izmaiņām – tā pārcelta uz rudeni.  DAP un vietējo uzņēmēju organizētā pasākumu programma, tāpat kā iepriekšējos gados, ir plaša un daudzveidīga. Līdzās jau ierastām aktivitātēm un apmeklētāju vidū ļoti iecienītiem pasākumiem, iekļauti arī dažādi jaunumi.

Viens no šī gada jauninājumiem ir Zaļā sporta zāle, kas, aicinot iesaistīties iniciatīvā “Daru labu dabai” vienlaikus dod iespēju darīt labu arī veselībai. Pirmo reizi talka dabā norisināsies kopā ar fizioterapeitu, pievēršot uzmanību veselības aspektiem – kā pirms darba pareizi iesildīties, kādus darbarīkus izvēlēties, kā darbu laikā pareizi kustēties, lai izvingrinātu visas muskuļu grupas, tajā pašā laikā nenodarot kaitējumu locītavām un mugurai. Pēc instruktāžas dalībnieki ķersies klāt darbam – cīņai ar invazīvo augu krokaino rozi Jaunķemeru kāpās.

Īpašs piedāvājums būs arī pārgājienu cienītājiem – pirmo reizi plašāka publika varēs doties uz līdz šim salīdzinoši maz zināmu un grūti pieejamu teritoriju – Zaļo purvu, kur 2019. gada beigās noslēdzās vērienīgi augstā purva atjaunošanas darbi. Pārgājiena laikā varēs vairāk uzzināt par veiktajiem darbiem, to nozīmi purva atjaunošanā, kā arī savām acīm vērot dabiska purva atjaunošanās procesus.

Savukārt pārgājiena “Starp diviem ezeriem” dalībnieki varēs apskatīt mācītāja Jāņa Saulītes privāto vēstures kolekciju “Akmeņbeltēs”, Aklo ezeru un tam līdzās esošu dabas vērtībām bagāto pļavu, kurā pirms nu jau septiņiem gadiem aizsākās talku rīkošanas tradīcija Ķemeru Nacionālajā parkā, putniem bagāto Slokas ezeru un pašiem vērot putnus pie Slokas ezera skatu torņa.

Ķemeru Nacionālā parka dārgumu – sērūdeni – ikvienam būs iespēja nobaudīt, dodoties pārgājienā “Mazu brīdi pirms…”, kas no vērienīgo atjaunošanas darbu pārņemtā Ķemeru centra gar Lūžņu grāvja sēravotu, Meža māju un Slokas ezeru tālāk vedīs līdz pat Melnezeram un, iespējams, pat līdz pat Jaunķemeru pludmalei. Slokas ezera krastā paredzēta īpaša apstāšanās putnu vērošanai, tādējādi piedaloties arī gadskārtējo Eiropas Putnu vērošanas dienu norisē.

Plašu aktivitāšu klāstu piedāvās arī Ķemeru Nacionālā parka pašvaldības, uzņēmēji  un nevalstiskās organizācijas. Sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka fondu būs iespēja vērot putnus dzīvniekus Dunduru pļavās, bet turpat netālu esošajā Džūkstes pasaku muzejā darbosies radošā darbnīca rotaļlietu izgatavošanai un interesenti varēs iepazīt muzeja bagātīgo izstāžu un ekspozīciju klāstu. Tikmēr Ķemeru apkārtnē notiks gan tradicionālais Ceļotāju dienas laivu brauciens kopā ar “Jūraslaivām” pa Vēršupīti cauri Slokas ezeram un tālāk pa Vecsloceni, gan arī viens no šī gada Ceļotāju dienas jaunumiem – ''apmaldīšanās'' velobrauciens kopā ar “Go by Bike”. Visu dienu ceļotājiem būs atvērts viens no lielākajiem pinēju uzņēmumiem Latvijā - ''Pinumu pasaule'' “Kalndaķos”, kur varēs sastapt gan meistarus, gan arī pašus saimniekus un varēs arī iegādāties pinumus. Savukārt Valguma ezera krastos ceļotājus gaidīs atpūtas bāze “Valguma pasaule”. Vakara noslēgumā notiks brīvdabas koncerts uz ezera “Melnezera skaņas”, kura laikā turpat pie Melnezera sadarbībā ar restorānu “Neptūns” būs iespēja baudīt arī Ķemeru Nacionālā parka garšas par īpašo Ceļotāju dienas cenu.

Ceļotāju dienā būs gaidīti gan lieli, gan mazi apmeklētāji, tomēr, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, dalībnieku skaits gandrīz visos pasākumos būs ierobežots un ir noteikta obligāta iepriekšēja pieteikšanās. Pieteikšanās pasākumiem un plašāka informācija par Ceļotāju dienas aktivitātēm pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv un Ķemeru Nacionālā parka ''Facebook'' lapā:  www.facebook.com/KemeruNacParks

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt