Dienas ziņas

Godina literātes B. Martuževas piemiņu

Dienas ziņas

NBS parāde Valmierā pulcēja vairākus tūkstošus skatītāju

Ķemeros vasaras sezonu sāk ar Ceļotāju dienu

Ķemeros vasaras sezonu sāk ar Ceļotāju dienu

Dabā tūrisma sezonai nav noslēguma un nav arī sākuma, tāpēc  Ķemeru nacionālajā parkā 3.maijā jau ceturto reizi notika Ceļotāju diena. Tajā ikvienam bija ļauts sajust vēja pieskārienu un iepazīt dabas daudzveidību vairāk nekā divdesmit objektos. Jau tradicionāli apmeklētājus visvairāk interesēja Lielais Ķemeru tīrelis.

Vairākās pilsētās šajās brīvdienās tika atklāta tūrisma sezona, bet Ķemeru Nacionālais parks 3.maijā organizēja tradicionālo ceļotāju dienu, kurā ciemos aicināja dabas tūristus.

Nav tāda jēdziena tūrisma sezonas beigas. Dabā tūrisma sezona ilgst visu gadu, jo dabā ir ko sajust, piedzīvot un izbaudīt visu gadu - ziemā, pavasarī, vasarā un arī rudenī,” saka Dabas aizsardzības pārvaldes vecākā valsts inspektore Agnese Balandiņa.

Lai gan parkā ir ap 20 apskates objektu, jau tradicionāli vislielākā interese par lielo Ķemeru tīreli. Pirms doties vairāku stundu pastaigā pa augsto purvu, gan vispirms jānoskaidro, kas tas ir , ko tajā var redzēt, un ko drīkst darīt., un te nu mammu zināšanas tomēr nobāl bērnu priekšā.

Apskatīt sfagnu sūnas, kas spēj uzsūkt 20 reizes vairāk ūdens nekā pašas sver, un ieklausīties dabas skaņās pa 2,8 km garo tīreļa laipu, kas tikai pagājušā gada augustā atjaunota, dodas gan jauni, gan jau pieredzējuši ceļotāji.

Gada laikā Ķemeru Nacionālo parku apmeklē vairāk nekā 70 000 tūristu. Un lai gan iemesls ir katram savs, lielākais ieguvums ikvienam ceļotājam pēc garās pastaigas ir patīkams nogurums un vēlme atkal doties dabā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti