Rīta Panorāma

Mitrāju dienā atgādina par šo biotopu nozīmi

Rīta Panorāma

Intervija ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aldi Laviņu

Intervija ar ĀM Konsulārā departamenta direktori Agnesi Saliņu

Kādu palīdzību Latvijas valstspiederīgie var saņemt, ceļojot ārzemēs

Drošai ceļošanai svarīga ir galamērķu izvēle, risku apzināšanu, arī tas, kāda ir tūrisma aģentu un operatoru kvalitāte, lai iedzīvotāji braucienos ārpus valsts būtu bez rūpēm. Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Agnese Saliņa Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda, ka, esot ārpus Latvijas, ar Ārlietu ministriju ir jāsazinās, ja radusies situācija, ko paši nespēj atrisināt.

Ik gadus Ārlietu ministrija sniedz konsulāro palīdzību vismaz 1000 ārvalstīs nonākušiem Latvijas valsts piederīgajiem.

Protams, ne visi šie ceļojumi ir uz bīstamām valstīm, bet var novērot, ka cilvēki izvēlas ceļojumus uz tālām zemēm un uz ilgu laiku, pauž Saliņa.

Kā izvēlēties ceļojumu? Ārlietu ministrijas mājaslapā izveidota speciāla sadaļa – "Ceļojumu brīdinājumi", tur ir situāciju apraksti vairāk nekā par 150 valstīm un to teritorijām. "Ja Ārlietu ministrija nerekomendē ceļot uz šīm valstīm, tad ļoti rūpīgi vajadzētu izvērtēt, vai tur doties," pauda Siliņa.

Jo tālāks brauciens un uz ilgāku laiku, jo rūpīgāka sagatavošanās nepieciešama. Sagatavoties vajag arī finansiāli. Ārlietu ministrija jau pirms vairākiem gadiem izstrādāja mobilo lietotni "Ceļot droši", tur ir labi padomi un ieteikumi, kā sagatavoties ceļojumam, arī dažāda informācija, kur var sazināties, ja ārvalstīs nonāk kādās nepatikšanās, tāpat ļoti daudz noderīgu padomu, skaidroja Saliņa.

Ja, esot ārzemēs, cilvēks radušos situāciju nespēj atrisināt patstāvīgi, būtu jāsazinās ar Ārlietu ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti