Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Nilu Saksu

Kā droši laivot?

Kā droši laivot?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Viens no atpūtas un ceļošanas veidiem vasarā ir laivošana un atpūta uz ūdens – konkrētāk, laivošana pa upēm un ezeriem. Lai gan Latvijā vasaras laikā visas upes ir lēnas un mierīgas, cilvēki tomēr pamanās apgāzties un piedzīvot citus nelaimes gadījumus. Tāpēc nepieciešams zināt, kā droši atrasties laivā.

Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" kopā ar piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts” vadītāju Māris Lazdiņu devās nelielā izbraucienā ar laivu par Rīgas kanālu. Lai laivošana būtu droša, vienmēr mugurā ir jābūt glābšanas vestei, vienalga, vai jūs brauciet pa upi vai ezeru. "Vesti velkam virsū. Taisām ciet ar abām aizdarēm, savelkam visu, lai nekas nekur neplandās. Veste ir, tas nozīmē, ka, ja mēs iekritīsim ūdenī, mākam vai nemākam peldēt, bet virs ūdens turēsimies," skaidro Māris Lazdiņš.

Laivojot jāaizmirst par iedegumu, jo vestei ir jābūt mugurā visu laiku, tāpat arī cepurei galvā, lai nebūtu saules dūrienu. Ceļojumā pa Rīgas kanālu izvēlēta divvietīga smailīte. Tā ir gan stabila, gan attīsta pietiekamu ātrumu.

Tomēr jābūt ļoti uzmanīgam, kāpjot iekšā šāda tipa laivās. "Parasti cilvēki apgāžas, kāpjot iekšā vai ārā no laivas.

Ļoti reti tas notiek braucot. Cilvēkiem liekas, es tā arī ņemšu un kāpšu iekšā un viss notiks, bet tā tas nav. Laiva ir riņķī. Tāpēc sākumā apsēdies uz malas, palūdz draugu, kurš tev pietur laivu, noliec rokas uz malām un kāp iekšā," stāsta Māris Lazdiņš.

Ūdenī galvenais ceļš vienmēr būs motorizētajiem transportlīdzekļiem. Tiem ir krietni grūtāk apstāties un manevrēt kā airu laivām. Ja kādam ir bail doties ceļojumā ar šaurajām laivām, tad tikpat labi izbaudīt vasaru var uz plosta vai piepūšamā laivā.

"Drošības ziņā piepūšamā noteikti būs daudz stabilāka laiva. Bet es neteiktu, ka drošāka, bet stabilāka noteikti, būs grūtāk apgāzt, toties to varētu caurdurt, ko nevar izdarīt ar šo laivu. Plosti savā ziņā ir bīstamākie rīki, jo ar tiem darbības nav tik daudz, atliek tikai viena lieta, ko nevajag savienot ar laivošanu – plostot," norāda Lazdiņš.

Viņš arī atgādina, ka tādas lietas kā telefonu, naudu un dokumentus nepieciešams iepakot ūdens necaurlaidīgos traukos vai maisos. Tā kā Latvijas iekšējie ūdeņi vasarā ir ļoti mierīgi, tad lielas nozīmes tam, ar kādu laivu dosieties ceļā, nav. Galvenais ir mācēt to vadīt, un tad jau problēmu nebūs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti