Jelgavā Trīsvienības baznīcas tornī apskatāmas trīs jaunas ekspozīcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Viens no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Jelgavā ir Svētās Trīsvienības baznīcas tornis. Pašu baznīcu nopostīja 1944. gadā un tā vairs netika atjaunota, bet baznīcas torni ar interaktīvām ekspozīcijām atklāja 2010. gadā. Pagājuši 12 gadi un tagad te var apskatīt trīs jaunas digitālās ekspozīcijas – "Jelgava laika griežos", "Mode Jelgavā cauri gadsimtiem" un "Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts".

Jelgavā Trīsvienības baznīcas tornī apskatāmas trīs jaunas ekspozīcijas
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Jaunās ekspozīcijas izvietotas baznīcas torņa trīs stāvos.

Jelgavas reģionālā tūrisma centra ekspozīciju nodaļas vadītāja Vineta Reknere Latvijas Radio stāstīja, ka Jelgavas vēstures faktus var izzināt ar vizuālo un skaņas efektu palīdzību.

Par izstādi "Jelgava laika griežos" viņa stāstīja: "Mēs redzam mūsdienu Jelgavas teritoriju, kas ataino šī brīža ielu tīklu. Mūsu Lielupe, kas plūst cauri un apvieno visu pilsētu no pašiem pirmssākumiem līdz pat mūsdienām, sākot no pirmajām pieejamām kartēm, kas attēlo Jelgavu jau ar nocietinājuma mūriem, pēc tam tie tiek nojaukti, pilsēta izplešas jau tālāk un tālāk, un tad mēs redzam vienu brīdi, kas ir lielais lūzums – kara izskaņā 90% pilsētas ēku tiek iznīcinātas. Paliek tikai daži punktiņi vairs kartē, veidojas atkal jauni kvartāli, jaunas ēkas līdz pat mūsdienām. Savukārt, izmantojot izvietotos ekrānus, mēs skatāmies padziļināti, kas bija tās galvenās ēkas, kas pilsētā radās, un kas radīja pilsētas izskatu."

Latvijas Radio izstādē sastapa arī divas apmeklētājas, mammu un meitu, jelgavnieces, kas atnākušas apskatīt jauno ekspozīciju. Viņas atzina – ir interesanti.

Savukārt Reknere atzinīgi vērtēja, ka apmeklētāju vidū ir arī pilsētnieki.

"Es domāju, ka mēs visi ne visu zinām par savu pilsētu, un daudzi no mums tikai nupat šos gadus izpētām tikai no vēstures un aizvien uzzinām daudz ko jaunu vēl nezināmu."

Ekspozīcijā "Mode Jelgavā cauri gadsimtiem" ikviens var gan virtuāli pielaikot senās rotas un kāzu tērpus, gan vienlaicīgi izbaudīt ekspozīcijas odziņu - četros ekrānos sekot līdzi modes skatei. Savukārt trešā ekspozīcija veltīta Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas vēsturei. Bet Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa 9. stāvā var izbaudīt Jelgavas panorāmu no 37 metru augstuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti