Jaunieši noslēdz veloceļojumu pa Latvijas pierobežu

Divi Vācijā dzīvojoši jaunieši Krišjānis un Madara ar velosipēdiem apceļojuši Latvijas pierobežu, 17 dienās pieveicot 1764,9 kilometrus. Arī turpmāk viņi apņēmušies vismaz vienu mēnesi gadā ceļot pa savu dzimto zemi.

Paņemt Latviju plaukstās un apskatīt Tēvu zemi no iepriekš neredzētas puses, tā jaunieši raksturo divās vasarās paveikto. Pērn apceļota aptuveni puse no Latvijas pierobežas - Vidzeme un Latgale, šovasar atlikusī daļa pa Zemgali un Kurzemi.

Brauciens 40 grādu temperatūrā sācies Rundālē, pēc tam virzījies caur Eleju dienvidrietumu virzienā uz Rucavu. Tālāk caur Liepāju un Ventspili līdz Kolkai, ceļojumu noslēdzot Rīgā pie Brīvības pieminekļa.

Visvairāk atmiņā palicis Papes savdabīgums un jūra, kura katrā vietā izskatījusies citādāka.

Abos braucienos pieveikti 1764,9 kilometri, uz Latvijas ceļiem aizvadot 102 stundas un 21 minūti, pārvietojoties ar vidējo ātrumu 17,24 kilometri stundā.

Lielākoties nakšņots teltīs, priecējusi arī draugu un paziņu pievienošanās atsevišķos ceļa posmos. Skumdina vienīgi autovadītāju attieksme, traucoties garām lielā ātrumā vai grantsceļos atstājot jauniešus putekļu mākoņos.

Taču tas viņus neatturēs no skaistās Latvijas dabas baudīšanas arī turpmāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti