Dienas ziņas

Talsu rallijam – 50

Dienas ziņas

Vēlas nodrošināt ģimenisku vidi vientuļajām jaunajām māmiņām

Japāņi vērtē tūrisma nozari Latgalē

Japānas tūristus mēģina vilināt uz Latgali; problēma – naktsmītņu trūkums

Pirms gada astoņas žurnālistes no Japānas ieradās Latgalē, lai iepazītu novada savdabību un vēstītu par to savas valsts iedzīvotājiem un tiem, kam patīk ceļot. Šo informāciju pamanījuši arī japāņu tūrisma operatori. Nupat viņi viesojās Latgalē. Viens no ceļojuma galamērķiem bija novada senākā pilsēta Ludza. Uzzinot vairāk par seno arodu prasmēm un izgaršojot kulināro mantojumu, lemts par turpmāko sadarbību un tūrisma attīstību.

 

"Kanpai! Byusi vasals!" jeb "Uz veselību!" – tā, degustējot Latgales novadam raksturīgos ēdienus un dzērienus, cits citu sveica Ludzas tūrisma speciālisti un tūroperatori no dažādām Japānas pilsētām. Eksotisko austrumu zemju ceļotāji Latgalē viesojas reti. Taču tieši pēdējo gadu laikā interese par atšķirīgo latgaliešu dabu, vēsturi un tradīcijām pieaug.

"Pagājušajā gadā bija japāņu žurnālisti. Iespaidi bija ļoti labi. Mums prieks, ka no visiem reģioniem viņi izvēlējās tieši Latgali. Te viņiem patika visvairāk. Ļoti ceram, ka arī šoreiz mēs pratīsim viņus ievilināt, apšarmot. Parādīt, cik Latgale ir neatkārtojama un autentiska," atzina Latgales reģiona tūrisma asociācijas vadītāja Līga Kondrāte.

Kopumā tūristu plūsmu Latgalē raksturo stabilitāte ar plusa zīmi. Pērn reģionā apkalpoti gandrīz 1,5 miljoni cilvēku, kas ir par 22% vairāk nekā 2014. gadā. Gandrīz trešdaļa no tiem – ārzemnieki. Lielākoties šādu izaugsmi veidojusi tieši sadarbība ar citu valstu tūrisma organizācijām.

"Mēs esam strādājuši ilgus gadus, visvairāk ar Krievijas tūroperatoriem. Arī šogad jau ir bijusi Krievijas tūroperatoru vizīte. Un to, ka Krievijas tūristi brauc vairāk, tiešām var just. (..) Mūsu uzdevums ir viņus pēc iespējas ilgāk aizturēt Latgalē," noteica Kondrāte.

"Arī japāņi būtu gatavi Latgalē pavadīt ilgāku laiku, ja tikai tuvākajā laikā uzlabosies situācija ar naktsmītnēm. "Būtu jauki, ja būtu vairāk viesnīcu šajā reģionā. Jo ekskursiju programmas ir pietiekami interesantas un labas. Taču vajadzētu vairāk nakšņošanas vietu," atzina tūroperatora pārstāvis Šigejoši Noto no Tokijas.

"Liela daļa japāņu neko nezina par Latviju. Tāpēc mums ir jāveicina šī pieredzes apmaiņa par to, ko te var darīt, kad nonāksim mājās. Manuprāt, šī ir fascinējoša valsts un japāņiem jārāda pēc iespējas vairāk ievērojamu apskates vietu. Tas ir ļoti svarīgi. Mūsdienās viesošanās Baltijas valstīs jau kļūst populāra," atzina aviokompānijas "Finnair" pārstāvis Juki Komine no Tokijas.

Japāņu tūroperatori un aviolīniju pārstāvji uz attālām valstīm dodas vismaz vienu reizi gadā. Šoreiz Latgalē nonākuši ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta palīdzību. Ekskursija Ludzas pilsētā ļāva iepazīt seno arodu prasmes, akcentēja novada cilvēku viesmīlību, kā arī mudināja ielūkoties dažās kultūratšķirībās.

"Japāņiem no dienvidu puses šādi ēdieni var šķist pārāk trekni. Pie tam tik lielos daudzumos! Bet tie ir garšīgi. Mēs arī ar prieku vienmēr nogaršojam pupas. (..) Daba te ir ļoti skaista, bet jo īpaši jauki ir cilvēki. Tas ir radījies tiešām labu iespaidu," sacīja Komine.

Tokijas tūroperatora pārstāvis Šigejoši Noto piebilda, ka viņš Latvijā bijis jau vairākas reizes – pārsvarā Rīgā un populārākajos tūrisma objektos. "Latgales reģions atšķiras pat no galvaspilsētas un citām apskates vietām. Un tas noteikti varētu ieinteresēt cilvēkus no Japānas," viņš teica.

Turpmāk japāņi palīdzēs reģionā paplašināt tūrisma piedāvājumu, kā arī organizēs lielāku ekskursantu grupu došanos uz Latgali. Ludzā drīzumā apmeklētājiem būs pieejama arī ebreju sinagoga. Tā ir vecākā koka ēka Latvijā, kas atvērs vēl vienu – savdabīgu novada vēstures grāmatas lapaspusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt