Gaujas Nacionālā parka ceļotāju dienā varēs doties aktīvos piedzīvojumos dabā

Sestdien, 19. septembrī, notiks Gaujas Nacionālā parka (GNP) Ceļotāju dienu, kuras ietvaros pārgājienos, velobraucienos un ekskursijās varēs iepazīt GNP dabu un kultūrvēsturi, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Maija Rēna.

Visas dienas garumā GNP Ceļotāju dienā pasākumi notiks teju visos novados, kas ietilpst nacionālā parka teritorijā, dodot iespēju izbaudīt dažādus piedāvājumus, kas ikdienā ne vienmēr ir pieejami.

Piemēram, Pārgaujas novads Ceļotāju dienas dalībniekus gaida Lielstraupes pilī, kur visas dienas garumā norisināsies plaša programma – ekskursijas noslēpumainajos pils mūros, tekstilā un gleznās atveidoto Lielstraupes vārnu izstādes atklāšana, bet pils pagalmā būs klausāms Latvijas Universitātes kora koncerts.

Veselavas muiža Priekuļu novadā aicina ciemos un piedāvā vairākas ekskursijas, lai viesi savām acīm redzētu labi saglabājušos muižu un tās tuvējo apkārtni, kā arī klausītos ar Veselavas muižu saistītos nostāstus. Pārgājiena “Rudens noskaņas dabā un viesos pie kalēja"  dalībniekiem būs iespēja redzēt, kā “Autines” kalvē top pasaulē novērtēti darbarīki, kā arī izbaudīt rudens noskaņas Vaives un Rauņa upes gleznainos krastos.

Siguldas novadā interesenti varēs iepazīt GNP Jauno reindžeru kustību, darbojoties radošajās darbnīcās un izpildot uzdevumus par Gaujas Nacionālo parku, tādējādi iejūtoties jauno reindžeru lomā. Siguldā plānota arī ekskursija “Siguldas pils kvartāla jaunā elpa”, kuras laikā varēs uzzināt unikālo sudraba mākslas darbu rašanās stāstu un iepazīt sudraba dažādās īpašības, kā arī piedalīties sudraba ūdens degustācijā.

Pēc ekskursijas muzejā apmeklētāji varēs paviesoties Siguldas vēsturiskajā centrā un izbaudīt speciāli Gaujas Nacionālā parka Ceļotāju dienā ekskursiju Siguldas pils kvartālā un Livonijas ordeņa pilī un izspēlēt spēli “Dzirnavas” senatnīgajos pils mūros.

Tradicionāli plaša programma plānota Līgatnes novadā, kur ar atlaidēm būs iespēja apmeklēt Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takas, bez maksas piedalīties orientēšanās spēlē “Papīrfabrikas ciemata noslēpumi” un apmeklēt vēsturisko papīrfabrikas strādnieku dzīvoklīti.

Velobrauciens 20 kilometru garumā aktīvos Ceļotāju dienas dalībniekus gaidīs Amatas novadā, kur  maršruts vedīs pa leģendām apvītām novada vietām Āraišu apkārtnē. Būs iespēja skatīt Ezerpili, Zviedru priedi, Drabešu muižu, nobaudīt svaigi ceptu maizi Āraišu vējdzirnavās, iepazīt vecā dzelzceļa posmu un pārbaudīt Amatas upes ūdens līmeni.

Iepazīties ar GNP ceļotāju dienas programmu un izvēlēties sev interesējošo pasākumu var DAP interneta vietnē.

Daudzos pasākumos vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties.

GNP ir lielākais un vecākais nacionālais parks Latvijā. Tam raksturīga liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas un savdabīgi dabas un kultūrvēstures pieminekļi.  Gaujas Nacionālais parks izveidots 1973. gadā. Tas vairāk nekā 90 tūkstošu hektāru platībā aizsargā Gaujas senielejas krāšņāko posmu no Valmieras līdz Murjāņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt