Ekonomiskā krīze tūristus Grieķijā nav skārusi; iesaka tomēr līdzi ņemt skaidru naudu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai arī ekonomiskā krīze Grieķijā tūristu ikdienu nav ietekmējusi, tomēr skaidra nauda vismaz minimālajā nepieciešamajā apjomā līdzi ir jāņem, intervijās Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” atzīst eksperti.

Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāve Baiba Melnace norādīja, ka naudu no bankomātiem Grieķijā var izņemt ierobežotā daudzumā. Taču tā kā daudzi iedzīvotāji šobrīd cenšas izņemt sev piederošos līdzekļus no bankām, tad varētu būt situācijas, kad naudas bankomātos vairs nav. „Skaidra nauda patiešām varētu būt drošāks līdzeklis,” atzina Melnace.

Savukārt „Tez Tour” projektu vadītāja Marina Ulanova norādīja, ka tūrisma jomā Grieķijā viss ir mierīgi. Lidostas, viesnīcas, kūrorti – viss strādā ierastā režīmā. Tiesa, tālāku notikumu attīstību gan grūtāk paredzēt.

Viņa arī uzsvēra, ka tie, kas pēdējā laikā atgriezušies no Grieķijas, sacījuši, ka viss ir kārtībā. „Mums nav pie kā pieķerties, lai teiktu „Nē, nebrauciet!”,” teica Ulanova.

Jau ziņots, ka eirozonas valstu finanšu ministri sestdien nolēma nepagarināt Grieķijas starptautiskā aizdevuma programmu pēc tās pašreizējā beigu termiņa 30.jūnija, reaģējot uz Grieķijas valdības lēmumu 5.jūlijā rīkot referendumu par kreditoru priekšlikumiem šīs programmas pagarināšanai.

Starptautiskie aizdevēji piektdien piedāvāja Grieķijai pagarināt aizdevuma programmu par pieciem mēnešiem, kuru laikā tā saņemtu 12 miljardus eiro, tomēr, lai tas notiktu, Grieķijai aizvadītās nedēļas nogalē bija jāpanāk vienošanās un parlamentam steidzami jāapstiprina aizdevēju pieprasītās reformas.

Svētdien Eiropas Centrālā banka nolēma nepalielināt ārkārtas finanšu palīdzību Grieķijas bankām, bet saglabāt to esošajā līmenī.

Pēdējā laikā Grieķijas iedzīvotāji masveidā izņem naudu no bankām. Lielākajā daļā bankomātu nav naudas, bet pie tiem, kuros tā ir, veidojas lielas rindas.

Grieķijai ir nepieciešami finanšu līdzekļi, jo otrdien, 30.jūnijā, tai jāatmaksā 1,6 miljardi eiro Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF).

Ja Grieķija kļūs maksātnespējīga, tiek pieļauta iespēja, ka tai būs jāatstāj eirozona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti