Rīta Panorāma

Neizdodas izglābt Sēnā iepeldējušo baltvali

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Ieteikumi ceļojumam ar auto ārzemēs

Dažādi riski ceļojumā ar auto uz ārzemēm. Speciālistu padomi to mazināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Nozagti dokumenti, ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieš auto un tā pasažieri, kā arī pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi, pašam to nezinot, – tās ir tikai dažas no situācijām, ar kurām var saskarties, dodoties ceļojumā uz ārzemēm ar auto.  Visu nav iespējams paredzēt, tomēr iepriekšējā sagatavošanās var palīdzēt izvairīties no dažādām nepatīkamām situācijām.

Pirms brauciena uz ārvalstīm ar automašīnu vispirms jāpārbauda transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis, tādējādi mazinot riskus nepatīkamiem pārsteigumiem.

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "Balta" pārstāve Ludmila Ščegoļeva arī piebilda: "Ja runājam par vasaras braucieniem, ir ļoti svarīgi, lai mašīnai ir strādājošs kondicionieris."

Tāpat nedrīkst aizmirst par ceļotāju dokumentiem – vadītāja apliecībai, pasei vai identifikācijas kartei, arī auto tehniskajai pasei, ir jābūt līdzi.

Apdrošinātāju pārstāve sacīja: "Obligāti jābūt drukātā formātā vai uz datu nesēja OCTA polisei. Tad, kad esam ārzemēs, policijai nav piekļuves mūsu datubāzei, tāpēc ir nepieciešams dokuments."

Savukārt, braucot ārpus Eiropas Savienības, nāksies iegādāties tā saucamo zaļo karti.

Ceļu satiksmes noteikumi valstīs var atšķirties, piemēram, ir zemes, kur pieļaujamais alkohola daudzums asinīs un izelpā ir nulle. Ir valstis, kur, piemēram, suni var pārvadāt tikai būrī.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) aicina pirms ceļojuma informāciju meklēt internetā angļu valodā ievadot frāzi "ceļu satiksmes noteikumi Eiropā" jeb "traffic rules in Europe". Tad būs pieejama informācija, kādi noteikumi sagaida, pārvietojoties ar automašīnu ārpus Latvijas.

Apdrošināšanas kompānijas "Balta" statistika rāda, ka trīs procenti no ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti tās klienti, notikuši ārpus Latvijas. Tāpat kā dodoties ceļojumos ar lidmašīnu, arī braucot ar auto noteikti ir vērts iegādāties salīdzinoši lēto ceļojuma apdrošināšanu un e-veselības portālā saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti jeb EVAK.

"Medicīniskā palīdzība ārzemēs nav ne desmit, ne simt eiro. Tie ir tūkstoši. Ceļu satiksmes negadījumā parasti ir komplicētas traumas. Tas nozīmē, ka cilvēku nevar vienkārši transportēt. Vajag repatriēt vai nu ar speciālu medicīnisko, vai nu ar sanitāro lidmašīnu. Tās ir izmaksas,  sākot no 5000," skaidroja "Balta" pārstāve.

Prātīgi būtu ceļojuma laikā neatstāt somas redzamā vietā salonā.

Dokumentus drošāk vienmēr ņemt sev līdzi, lai mazinātu to nozagšanas risku.

"Es iesaku katram cilvēkam, kas brauc ceļojumā, obligāti kādā datu nesējā saglabāt pases vai ID kartes kopiju, lai dokuments ir elektroniski, jo tas atvieglo atjaunošanu," norādīja Ščegoļeva.

Ārzemēs, izmantojot nomas auto pakalpojumus, jāpievērš uzmanība KASKO pašriskam. "Ļoti bieži nomas kompānijas piedāvā KASKO apdrošināšanu nomas transportlīdzeklim, bet tur nav iekļauti visi riski, kas varētu notikt, piemēram, riepas bojājums, disku bojājums, spoguļu vai antenu bojājumi," paskaidroja apdrošināšanas sabiedrības pārstāve.

Ja, dodoties ceļojumā, tiek izmantota KASKO, OCTA vai ceļojuma apdrošināšana, laikus jānoskaidro, kādā teritorijā tās darbojas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti