Daugavpilī turpmāk darbosies tikai sertificēti gidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Tūrisma nozarē strādājošie Daugavpilī  jau šobrīd gatavojas jaunajai sezonai un pilsētai ir būtiski, lai ekskursijas vadītu izglītoti un radoši gidi. Taču,  iespējams, neizpaliks arī bez pagrīdes  gidiem – „malu medniekiem uz tūristiem”, kas ceļotājiem  veidos priekšstatu par Daugavpili un tās tēlu. Bet šonedēļ Daugavpilī sākas gidu pieteikšanās sertifikāta saņemšanai un paralēli arī topošo gidu apmācības.

Māris Gerunskis jau gadu vada neoficiāli ekskursijas pa Daugavpils cietoksni, viņš ir gados jauns, atraktīvs cilvēks, un tagad pieteicies gidu mācībām un sertifikāta saņemšanai, jo saprot -  jaunas zināšanas un  gida sertifikāts būs labs priekšnoteikums turpmākajam gida darbam Daugavpilī, jo pašam ne reizi nācies novērot tā saukto malu gidu darbu.

„Principā mani interesē visa pilsēta, bet cietoksnis ir galvenais, lielākais, svarīgākais, nozīmīgākais   un interesantākais tūrisma objekts Daugavpilī. Reizēm cilvēki atved savus draugus un stāsta par to, tur nevar iejaukties, bet ir redzēts, ka cilvēki iet un stāsta piedomātas lietas, kas patiesībā nav notikušas – tāda jocīga situācija. Mācības dos patiesu, kvalitatīvu informāciju,” ir pārliecināts Māris.

Tieši lai izvairītos no kļūmēm gidu darbā un celtu tūristus pavadošo cilvēku kvalifikāciju, arī radusies doma par gidu sertifikāciju. Pašvaldībā pat izstrādāti tam īpaši saistošie noteikumi, apliecina Daugavpils tūrisma informācijas centra vadītāja Lolita Kozlovska:

„Pats galvenais – lai sakārtotu tirgu un lai sniegtu maksimāli kvalitatīvu pakalpojumu. Lai mēs būtu droši par tiem cilvēkiem, kas vada ekskursijas gan cietoksnī, gan pilsētā – lai klienti būtu apmierināti un zinātu, ka mēs garantējam kvalitāti. Bet tiem, kas būs kaut ko nogrēkojuši, domes saistošie noteikumi uzliek atbildību, var tikt piemērotas arī sankcijas – cerēsim, ka šādu gadījumu nebūs. Gidu tālāko darbību kontrolēs pilsētas pašvaldības policija.”

Lai arī neizpaliks bez pagrīdes gidiem,  tomēr to, cik svarīgs ir gida darbs un cik no viņa zināšanām un radošuma atkarīgs gan pirmais priekšstats par kādu objektu vai pilsētu kopumā, gan kopējā pilsētas tēla veidošana un vēlme tūristiem atgriezties te vēlreiz, pēc savas pieredzes labi zina vēstures pētnieks, literāts un Daugavpils gids ar pieredzi Ivars Magazeinis, un  ko rādīt pilsētā esot:

„Tas ir pilsētas centrs, cietoksnis. Svarīgākais nav, ko stāsta, bet – kā stāsta. Es pats esmu gājis ar bērniem – tu it kā no jauna ieraugi visu, jo bērniem nevar stāstīt tā, kā pats to redzi. Līdz ar to viss jāstāsta radoši, lai veidotos pārdzīvojums un piedzīvojums. Ir jābūt zināšanu bāzei un veidam, kā mēs to ieraugām un kā pasniedzam.”

Pirmie  Daugavpils tūristu gidu sertifikāti tiks  pasniegti  III Starptautiskās tūrisma konferences laikā, kas Daugavpilī notiks  24. aprīlī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti