Dienas ziņas

Ar interneta stapniecību apgūst latviešu valodu

Dienas ziņas

Ukrainas bērniem nometne Jēkabpilī

Cēsīs uzsāk braucienu apkārt pasaulei ar velosipēdu

Cēsīs uzsāk braucienu apkārt pasaulei ar velosipēdu

Cēsīs ar savu rozā velosipēdu braucienu apkārt pasaulei otrdien, 11.augustā, uzsāka liverpūlietis Pīters Ādams Smits. Viņa mērķis ir labot esošo pasaules Ginesa rekordu un Cēsīs atgriezties mazāk kā pēc 100 dienām, kā arī kļūt par vecāko riteņbraucēju, kurš uzstādījis šo rekordu. Pīteru uz Cēsīm atvedusi cēsniece Aleksandra, kura kļuvusi par vienu no riteņbraucēja atbalsta komandas biedrēm.

Pavadīt 51 gadu veco Piteru Ādamu Smitu tālajā ceļā 11.augustā, pulksten 7 Cēsīs bija sapulcējušies vairāki velobraukšanas entuziasti. Vīri sprieda, ka galvenais, lai ceļā iztur veselība un nepieviļ tehnika. "Es ceru, ka viņam tas izdosies, vismaz divas nedēļas Latvijā ir labs laiks. 100 dienas, tas tomēr ir ilgs laiks, tur daudz kas var notikt," sprieda cēsnieks Juris Bērziņš.

Un tad jau arī pats rekorda kārotājs bija gatavs startam. Pīters atzina, ka nevar sagaidīt, kad varēs kāpt uz sava rozā velosipēda un doties ceļā.

"Šodien mēs šķērsosim Krievijas robežu, piecas dienas pavadīsim Krievijā. Tad mēs dosimies un Kazahstānu, Ķīnu, Austrāliju, Jaunzēlandi, Ameriku, Tad jau atpakaļ uz Portugāli, Spāniju un tad caur Itāliju, Slovēniju, Slovākiju, Poliju un Lietuvu atgriezīsimies Latvijā, maršrutu izklāstīja liverpūlietis Pīters Adams Smits.

Pīters stāsta, ka pirmais rekorda mēģinājums sākās pirms divām nedēļām Skotijas pilsētā Damfrīsā, taču radās vairākas problēmas, tai skaitā ceļgala trauma un šo mēģinājumu nācās pārtraukt. "Mums vajadzēja tikt pēc iespējas tuvāk Krievijas robežai vīzas dēļ, un šeit Cēsīs ir mājas vienai meitenei no manas atbalsta komandas. Manuprāt tāpēc ir tikai loģiski braucienu sākt šeit. Es esmu ļoti priecīgs, ka šeit atrodos, jo jūtos šeit ļoti gaidīts," paziņoja liverpūlietis Smits.

Aleksandra Brizgalova stāsta, ka Pītera atbalsta komandā iekļuvusi, jo pazinusi abus puišus, kas arī dosies garajā ceļojumā: "Es iepazinos ar maršrutu un skatos, viņi brauc caur Baltkrieviju, Krieviju, Kazahstānu. Es padomāju, ka tur visur ir krievu valoda, un es zinu krievu valodu, tad es uzrakstīju e-pastu Pīteram un saku, ka jums mani vajag. Tā viņš atbildēja, jā, mēs tevi ņemsim."

Lai rekords tiktu reģistrēts, Pīteram Cēsīs jāatgriežas pēc 100 dienām, taču komandas mērķis ir ceļojumu apkārt pasaulei paveikt jau 95 dienās, lai cēsnieki rekordistu varētu sagaidīt 11. novembrī, Lāčplēša dienā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti