Ceļotāju dienā iepazīs Lubāna ezeru no akmens laikmeta līdz mūsdienām

Iepazīt Lubāna ezeru no akmens laikmeta līdz mūsdienām šodien piedāvā Lubāna mitrāja informācijas centrs, rīkojot jau otrās Lubāna ezera Ceļotāju dienas. Visas dienas garumā ikvienam ir iespēja sajust un pieredzēt Lubāna ezera sniegtās bagātības.

Šogad Lubāna ezera Ceļotāju dienas tēma ir „No akmens laikmeta līdz mūsdienām”, tādējādi caur kulināro mantojumu, māla priekšmetu izgatavošanas tradīcijām, ārstniecības augu darbnīcu un izdzīvošanas prasmju un medību iemaņu apgūšanas mākslu varēs iepazīt Lubāna ezera apkaimes kultūrvēsturisko mantojumu. Tas vīsies kopā ar mūsdienām – nakts laivojumu pa neskartās dabas ieskauto Aiviekstes upi, došanos pārgājienā Lubāna mitrāja purvos, piedalīšanos velobraucienā apkārt Lubāna ezeram un izzinot Lubāna mitrāja dabas vērtības.

Lubāna mitrāja informācijas centra vadītāja Ilze SaušaLaura Sondore-Strode

„Dosimies pastaigā pļavā vērot dienas taureņu sugas un dosimies arī mežā, savukārt tur jaunieši mācīs, kā, ja vēlas nakšņot mežā, uztaisīt vislabāko nojumi no dabā atrodamiem materiāliem. Un būs iespēja izmēģināt loka šaušanu. Noslēguma pasākums – nakts laivu brauciens. 25 kilometri. Sāksim vienpadsmitos naktī pie Ičas apmetnes. Ičas apmetne bija apdzīvota vieta akmens laikmetā. Pa Iču mēs laivosim un nokļūsim tepat pie slūžām. Ceļotāju dienas centāmies piepildīt, lai aktivitātes var atrast ģimenes ar bērniem, kuriem neder tās pašas aktīvākās aktivitātes, gan tādiem, kuriem patīk laivas un velobraucieni, un tiem cilvēkiem, kuri grib atbraukt vakarā apsēsties uz sedziņas un klausīties koncertu,” Ceļotāju dienas pasākumus īsumā uzskaita Lubāna mitrāja informācijas centra vadītāja Ilze Sauša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti