Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Zemestrīces izraisīta traģēdija ogļraktuvēs Polijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Ceļotāju diena» plaši apmeklēta

Ceļotāju dienā daudziem jauni atklājumi

Garajās svētku brīvdienās sākusies arī jaunā tūrisma sezona. Tendence liecinot, ka Latvijas lielo pilsētu iedzīvotāju interese par pašmāju tūrisma objektiem  pēdējos gados pieaug. To apliecināja arī Ceļotāju diena Ķemeru Nacionālajā parkā, kas šogad notika jau astoto reizi un pulcēja neredzēti lielu interesentu skaitu.

Tūrisma sezona Ķemeru Nacionālajā parkā jau tradicionāli iesākās ar Ceļotāju dienu. Līdztekus populārākajiem parka tūrisma objektiem, šogad viens no 13 maršrutiem veda arī uz Pasaku muzeju.

"Džūkstes  Pasaku muzejs atrodas ļoti tuvu Ķemeru Nacionālajam parkam, un mēs viņu savā ziņā uzskatām arī par parka muzeju. Un muzejs ar savām zināšanām un savu skatu uz šīm pašām dabas vērtībām, kas ir no pasaku un folkloristiskā viedokļa, iedod pavisam jaunas zināšanas, kā mēs vēl varam pastāstīt par šīm lietām," atzīst dabas izglītības centra ''Meža māja'' vadītāja Agnese Balandiņa.

Lielākā interese bijusi par  latviešu filmu maršrutu, bet arī Lanceniekos Ceļotāju dienā iegriezās vairāk nekā simts apmeklētāju. Daudziem  tā bija  ne vien pirmā iepazīšanās  ar  skolotāju, pētnieku un pasaku un teiku krājēju Ansi Lerhu-Puškaiti, bet arī pirmie ceļojumi pa Latviju.

"Es esmu ļoti daudz ceļojis Austrijā, Šveicē, Itālijā, Holandē ar riteņiem, bet Latvijā, izrādās, ir daudz foršāk.

[To], ka šeit ir tāds Pasaku muzejs, nezināju un nebūtu arī uzzinājis, ja nebūtu šis riteņbraukšanas pasākums," saka rīdzinieks Māris.

Vakars laukos un satikšanās ar pasaku tēliem par neaizmirstamu piedzīvojumu  kļuva ģimenēm ar bērniem. Un nereti tieši bērnu dēļ lielpilsētu iedzīvotāji  aizdomājušies par mūsu pašu bagātībām, arī rīdziniece Dace Pērkona:

"Mums ir daudzas skaistas vietas, mums ir ļoti skaista daba. Mums aug divi bērni, un, ja bērns man nezin, kā izskatās govs....  tad braucot pa lauku ceļiem skatīties, ka ir ne tikai Rīga, bet arī vēl citas pilsētas - tas ir to vērts."

Mainījušies esot arī muzeja apmeklētāju paradumi. Pirmoreiz tas esot novērots pagājušajā Muzeju naktī, un arī šoreiz ceļotāji kvantitāti nomainījuši pret kvalitāti, pamanījusi Pasaku muzeja vadītāja Dita Silava:

"Cilvēki iebrauc un izstaigā visu muzeju ar interesi un tikai tad dodas prom. Šodien es īstenībā  neredzēju nevienu, kurš ieskrēja ķeksīša pēc un aizbrauca projām."

Ceļotāju dienas aizsācēji ir slīterieši, bet  šā gada aktīvās tūrisma sezonas laikā pirmoreiz šāds pasākums notiks visos Nacionālajos dabas parkos, kā arī Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt