Ceļotāju dienā aicina iepazīt Ķemeru dabu un kultūrvēsturi

Sestdien, 5. maijā, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina uz ikgadējo Ceļotāju dienu Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) ar devīzi “Rīts pie jūras, pusdienlaiks kūrortā, vakars laukos pie pasaciņas”.

Ceļotājus gaidīs jauni piedzīvojumi daudzveidīgajā parka teritorijā - gan jūras piekrastē, gan purviem un pļavām bagātajā iekšzemē  – kopumā vairāk nekā 20 īpašos piedāvājumos bez maksas vai arī par draudzīgām cenām – būs iespēja iepazīt ĶNP dabu un kultūrvēsturi. 

Aktīvās atpūtas cienītājus Ceļotāju dienā sagaidīs gan vairāki pārgājieni un ekskursijas, gan velobrauciens. Pirmo reizi plašākai auditorijai tiks organizēts pārgājiens “Latviešu filmu un citas neparastas noskaņas jūras krastā no Ragaciema līdz Jaunķemeriem”, kura laikā būs iespēja iepazīt divus jaunus ĶNP pārgājienu maršrutus – daļu no “Jūrtakas” pārgājienu maršruta gar Baltijas jūras piekrasti, kā arī Lapmežciema pagasta izstrādāto maršrutu “Kino pieturvietas”, kas ļauj uzzināt faktus par dažādu populāru latviešu filmu tapšanas vēsturi.

Ceļotāju dienā īpaša uzmanība šogad tiks pievērsta arī Dunduru pļavām, kur vērienīgajā mitrāju atjaunošanas projektā “Hydroplan” pavisam drīzā nākotnē tiks atklātas divas jaunas skatu platformas, kas ļaus paraudzīties uz šeit veikto vērienīgo dabas atjaunošanas darbu rezultātiem. Šajā apkārtnē norisināsies gan izzinošs velobrauciens, gan divi pārgājieni. Šeit būs pieejamas arī dabas izziņas spēles un āra uzdevumi par pļavām, mežiem un ūdeņiem.`

Ekskursijas šajās dienās piedāvās arī abas Jaunķemeros esošās ārstniecības iestādes – sanatorija “Jantarnij Bereg” un kūrorta rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri”, nodrošinot iespēju vairāk uzzināt par Ķemeru apkārtnes unikālo dziedniecisko resursu – dūņu un minerālūdeņu – izmantošanu veselības uzlabošanā.

Dažādos pasākumos būs īpaši padomāts arī par ģimenēm ar bērniem.

Dabas izglītības centrā “Meža māja” ikvienu gaidīs dažādas spēles, radošās darbnīcas un orientēšanās uzdevumi. Ikviens varēs piedalīties arī aizraujošā koku pētīšanas aktivitātē, izmantojot īpašu ierīci – dendrotomogrāfu. Durvis vērs keramikas darbnīca “Saules ceplis”, piedāvājot darbošanos ar mālu. Piedāvājumā būs arī vizināšanās ar “Skudru staļļa” zirgiem Džūkstes pasaku muzejā un radošās darbnīcas viesu namā “Pilsētnieki”.
 
Vakara noslēgums paredzēts Džūkstes pasaku muzejā, piedāvājot visiem Ceļotāju dienas apmeklētājiem sapulcēties vienuviet, lai draudzīgi pie ugunskura un tējas dalītos dienas iespaidos, kopīgi ceptu īpašās bada pankūkas, ar mazākajiem pasākuma dalībniekiem izspēlētu vakara pasaciņu – leļļu teātri “Kukainīša vasarsvētki”, savukārt pašā noslēgumā – ļautos kukaiņu vērošanas burvībai kopā ar entomologu Uģi Piterānu pasākumā “Nāc uz gaismu, kukainīt!”.
 
Ceļotājiem, kuri ceļos ar sabiedrisko transportu,  jāņem vērā, ka viens Ceļotāju dienas autobuss kursēs maršrutā “Ķemeri – Jaunķemeri – Ragaciems – Ķemeri – Smārde – Ķemeri”, savukārt otrs – maršrutā “Smārde – viesu nams “Pilsētnieki” (Slampe) – Džūkstes pasaku muzejs – Dunduru pļavas – Smārde”. Līdz ar to, apmeklētājiem, kuri ierodas ĶNP ar vilcienu, būs iespēja ar bezmaksas autobusu nokļūt gan piekrastē (no Ķemeru stacijas), gan arī Dunduru pļavu apkārtnē (no Smārdes stacijas). Arī pārgājiena “Latviešu filmu un citas neparastas noskaņas jūras krastā no Ragaciema līdz Jaunķemeriem” sākuma laiks Ragaciemā ir pieskaņots sabiedriskā transporta (autobusa “Rīga – Roja – Talsi”) pienākšanas laikam no Rīgas.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām. Plašāka Ceļotāju dienas programma, karte ar norises vietām un autobusu kustības grafiks pieejams DAP  mājaslapā www.daba.gov.lv sadaļā “Aktualitātes – Ķemeru Ceļotāju diena”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt