Euranet Plus

Speciālreportāža no Katalonijas

Euranet Plus

Terorisms ir ietekmējis globālo tūrisma nozari – skaitļi un fakti

Ceļo tur, kur silti – skaitļi un fakti

Ceļo tur, kur silti – skaitļi un fakti

Starp pašiem iecienītākie tūristu galamērķiem Eiropā dominē vietas, kur siltumā var gozēties saulītē un peldēties – Spānijai piederošās Kanāriju salas, Katalonija Spānijā, Adrijas jūras piekraste Horvātijā, Spānijas Baleāru salas. Tomēr daudz neatpaliek arī ar vēstures un kultūras pieminekļiem bagātās metropoles – Parīze, Londona un Berlīne. Savukārt trešā iecienītākā galamērķu grupa ir reģioni pie Alpiem.

Saskaņā ar Eiropas Statistikas biroja „Eurostat” datiem pēc tūrisma mītnēs pavadīto nakšu skaita Eiropas Savienībā izteikti dominē četras valstis – Spānija, Francija, Itālija un Vācija. Te gan ir jāuzsver, ka tūrisma mītnēs pavadīto nakšu rādītājs atšķirsies no tūristu skaita statistikas (tajā dominē Francija), jo ne visi tūristi veic ilgus ceļojumus. Taču tūrisma industrijai lielākos ienākumus dod tieši tie ceļotāji, kuri savos galamērķos uzturas ilgāku laiku.

Tādēļ arī bez pārsteigumiem šajā rādītājā dominē tās valstis, kuras piedāvā atpūtu kūrortos – gan pie jūras, gan kalniem. Izteikts favorīts ir  Spānijai piederošās Kanāriju salas, kuru tūrisma mītnēs 2015.gadā ceļotāji ir pavadījuši 94 miljonus nakšu. Kaut gan salas ir Spānijas jurisdikcijā, tās atrodas pie Āfrikas krastiem un ceļotājiem spēj piedāvāt siltu klimatu arī ziemā. Par kūrortu mīlētāju sirdīm Eiropā sacenšas arī vairāki citi reģioni Spānijā, Itālijā, Horvātijā un Francijā.

Tomēr otrajā vietā aiz Kanāriju salām ir ierindojies kultūras un vēstures pērlēm bagātais Ildefransas reģions Francijā, kurā atrodas Parīze un Versaļa.

Starp „Top 30” Eiropas apmeklētākajiem reģioniem ir arī tādas metropoles kā Londona, Berlīne un Madride.

Savukārt kā trešo izteikti pievilcīgo tūrisma galamērķu grupu Eiropā var iezīmēt reģionus pie kalniem, kur var nodarboties ar kalnu slēpošanu un citām sportiskām aktivitātēm. Tā starp visvairāk apmeklētajiem ir redzami vairāki pie Alpiem esoši reģioni Francijā, Tirole Austrijā, Augšbavārija Vācijā u.c.

Kopumā „Top 30” Eiropas tūrisma galamērķi atrodas vien 10 Eiropas Savienības valstīs. Tostarp pa sešiem ir Spānijā, Francijā un Itālijā, četri Vācijā, bet pa diviem Grieķijā un Austrijā.

Baltija savukārt atrodas starp tiem Eiropas reģioniem, kuros ceļotāju nakšņojumu skaits nesasniedz pat 10 miljonus gadā.

„Eurostat” dati liecina, ka pērn Lietuvā ceļotāji tūrisma mītnēs ir pavadījuši gandrīz 7 miljonus nakšu, Igaunijā – 6,2 miljonus, bet Latvijā – 4,4 miljonus nakšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt