4. studija

Medus no pienenēm

4. studija

Kā izaudzēt gurķus bez rūgtiem galiem?

Uz kurām valstīm labāk neceļot?

Čada, Sīrija un Afganistāna jeb valstis, uz kurām labāk neceļot

Šobrīd pasaulē ir vairākas ceļotājiem potenciāli bīstamas teritorijas. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma 4.studija aptaujātie cilvēki visbiežāk norādīja, ka nevēlētos apmeklēt Sīriju un Indiju. Taču par ne mazāk diskutablām vietām varētu saukt Afganistānu, Irāku un neviennozīmīgi vērtēto Krimu.

LTV raidījums 4.studija aptaujāja dažas tūrisma firmas, lai noskaidrotu, vai tās organizē tūristu braucienus uz ceļotājiem potenciāli bīstamām vietām:

  • Tūrisma firmā "Kolumbs", vaicāti par ceļošanas iespējām uz Irāku, atzina, ka var piedāvāt aviobiļešu un viesnīcas rezervāciju, bet braucieni uz šo valsti netiek organizēti;
  • Tūrisma firmā "Impro", jautāti, vai organizē braucienus uz Krimu, sniedza noliedzošu atbildi. "Mēs vispār neorganizējam uz Krieviju nekādus braucienus un Krimā arī [ne]," teica tūrisma firmā;
  • Tūrisma firmā "Jēkaba ceļojumi", taujāti par ceļojuma iespējām uz Sīriju, norādīja: "Nē, nav šobrīd. Mums ir citi - uz Jordāniju, uz Izraēlu, bet uz Sīriju konkrēti nav. Varbūt tieši tās bīstamības dēļ netiek organizēts".

Bet ko par notikumiem pasaulē saka Ārlietu ministrija (ĀM), kas bīstamības gadījumā mūsu iedzīvotājiem neiesaka apmeklēt konkrētas vietas?

"Attiecībā uz valstīm, uz kurām mēs aicinātu divreiz padomāt, pirms doties, protams, ka tās ir valstis, kurās ir dažāda veida nemieri. Un šeit nav runa tikai par karadarbību, bet arī par kādām reģionālām, lokālām, piemēram, pretterorisma operācijām.

Kur mēs aicinātu nebraukt? Tā, protams, ir, piemēram, Sīrija, tā ir Čada, tā ir Afganistāna. Vienlaikus nemieri notiek arī tādās valstīs kā, piemēram, Turcija un Ēģipte, kas, protams, ir iemīļoti tūristu galamērķi," teica ĀM Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.

Tā kā Turcijas un Ēģiptes gadījumā nemieri notiek vien atsevišķos reģionos, svarīgi ir izvērtēt situāciju un doties uz tūristiem drošajām vietām. 

ĀM mājaslapā ir atrodami 115 ceļojumu brīdinājumi par dažādām valstīm un teritorijām, kuras nav ieteicams apmeklēt. Interesanta situācija novērojama Krimas pussalā un Kiprā.

"Šeit ir jāņem vērā vietējie noteikumi attiecībā uz ieceļošanu noteiktās teritorijās. Kipras ziemeļu daļā drīkst ieceļot tikai caur tā saucamajiem zaļās līnijas punktiem, tas nozīmē no Kipras. Savukārt Krimā drīkst ieceļot tikai no Ukrainas puses. (..)" skaidroja ĀM pārstāve.

Bet kā ir ar pēdējā laikā tik daudz apspriesto Indiju? Tūrisma aģentūras ir gatavas turp vest, bet vai tas tiešām ir droši?

Attiecībā uz Indiju – jā, mūsu ceļojuma brīdinājumā mēs brīdinām, ka vajadzētu sievietēm izvairīties no došanās uz Indiju vienatnē. Bet kopumā, un tas attiecas ne tikai uz Indiju, – ja esi Romā, uzvedies kā romietis," sacīja Japiņa, aicinot ievērot vietējās tradīcijas.

Bīstamas situācijas var gadīties jebkur, tādēļ pirms došanās uz nezināmu valsti vērts noskaidrot, kāda ir tur valdošā politiskā situācija, kā arī jāiepazīstas ar tās kultūru un tradīcijām, secina raidījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt