Britu armijnieces grib ar slēpēm kā pirmā sieviešu grupa šķērsot Antarktīdu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Piecas Apvienotās karalistes armijas dienestā esošas dāmas grasās īstenot pirmo pilnībā no daiļā dzimuma sastāvošo ekspedīciju, kas ar slēpēm šķērsos Antarktīdu. Pirms doties uz bargā klimata zemi viņas trenējas maksimāli pietuvinātos apstākļos Norvēģijas ziemeļos.

Piecas sievietes - majore, leitnante, kaprāle un divas ierindnieces ikdienā vairāk strādā pie datora nekā pilda kaujas uzdevumus, lai arī dažām no viņām ir misiju pieredze Irākā un Afganistāna.

Tagad Norvēģijas ziemeļos 40 grādu salā viņas ik dienu veic deviņu stundu ilgu pārgājienu, lai to vēlāk atkārtotu pie dienvidpola.

Dāmas cer, ka viņu ekspedīcija iedvesmos arī citas sievietes.

"Tas nav tikai stāsts par piecām sievietēm, kas šķērsos Antarktīdu,” sacīja ekspedīcijas vadītāja Natālija Teilore. “Tas ir pamudinājums visām sievietēm - gan armijā, gan civilajā dzīvē. Apzināties, ka nav robežu un ka jūs varat sasniegt jebko. Pat, ja mēs iedvesmosim tikai dažas sievietes sākt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Viņām nav jādodas un Antarktīdu. Ikdienas pieci kilometri var būt viņu Antarktīda,” norāda Teilore.

"Es esmu tikai parasts cilvēks no Ņūkāslas. Man paveicās nokļūt šajā neticamajā pasākumā. Ja jūs kaut ko gribat, tad vienkārši ir jāstrādā, lai to panāktu,” piebilst ekspedīcijas dalībniece Džoanna Naita.

Ekspedīcijai ir arī zinātniski mērķi, tās laikā varēs savākt datus par sieviešu organisma reakcijām ekstremālos apstākļos un papildināt zināšanas par uztura īpatnībām.

“Runa nav tikai par kalorijām, bet arī par ēdiena sastāvu,” saka ekspedīcijas dietoloģe Raina Koba. “Ir jāpārliecinās, ka tajā ir pareizais daudzums ogļhidrātu, tauku un olbaltumvielu. Ir jādomā kā to sabalansēt. Sieviešu uztura prasības atšķiras no tām, kas ir vīriešiem. Tomēr par šo tēmu ir maz pētījumu un man nav īpaši daudz no kā smelties padomu,” norāda Koba.

Plānots, ka pārgājiens, kura laikā plānots sasniegt dienvidpols ilgs 80 dienas. To laikā būs jāiztur ļoti spartiski sadzīves apstākļi, visu nepieciešamo velkot līdzi kamanās. Protams ekspedīcijai būs radiosakari ar bāzi un iespēja evakuēties. Taču kopumā šis ir visnotaļ riskants pasākums, ko apliecina ilgā un nereti traģiskā Antarktīdas izpētes vēsture.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti