Apseko pārgājiena maršruta «Mežtaka» topošos posmus Kurzemē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā līdz 7. septembrim turpinās topošā tūrisma maršruta ''Mežtaka'' apsekošana, kurā var iesaistīties ikviens interesents. ''Mežtaka'' būs jauns tūrisma maršruts, kas pilnībā savienos trīs Baltijas valstis. Līdz šim attīstīts posms no Igaunijas līdz Rīgai, nu tas turpina vīties cauri Kurzemei.

Apseko pārgājiena maršruta Mežtaka topošos posmus Kurzemē
00:00 / 06:51
Lejuplādēt

Latvijas Radio ar ''Mežtakas'' apsekotājiem tiekas pie senā Ventas ķieģeļu tilta Kuldīgā. Viens pēc otra sarodas ļaudis, kuri ekipējušies ar mugursomām  un kādu ūdens pudeli, lai varētu mērot garāku ceļu no Kuldīgas līdz pat Rendai.

Ejot kājām, pamana sīkumus

Projekta „Pārgājienu maršruts” koordinatore Aija Neilande stāsta par ieceres būtību: „''Mežtaka'' ies cauri visai Kurzemei, arī Lietuvai un satiksies pie Polijas robežas, kur jau ir esošs “E11” kājāmgājēju  maršruts. Līdz šim ir attīstīts maršruts no Igaunijas līdz Rīgai. Mēs virzām tālāk. Pirms tam tas bija sagatavošanās darbs ar tūrisma informācijas centriem un pašvaldībām.”

Vairākas dienas ''Mežtakas'' apsekošanā devās arī Kuldīgas tūrisma eksperte Jana  Bergmane. Viņa atklāj, ka laika apstākļi nav lutinājuši pārgājiena dalībniekus, taču tas bijis tā vērts: „Posmā no Zemturiem līdz Snēpelei laika apstākļi mūs nesaudzēja.”

Pa ceļam gadījies trīs kilometrus garš neizbūvēts ceļa posms, kuru mērojot bija jāvelk nost apavi, lai neiestigtu dubļos. “Pēc īsa brīža tas būs labs ceļa posms. Posms no Snēpeles līdz Kuldīgai ir ļoti veiksmīgs risinājums trasei. Iešanai patīkami. Ainavas ļoti iespaidīgas ar skatiem,” iespaidos dalās Bergmane.  

Tuvojoties Kuldīgai, maršruti kļūst arvien mežaināki. Kuldīgas tuvumā ir lieli meža masīvi, kas dod iespēju izbaudīt meža klātbūtni. ''Mežtakas'' apsekošanā piedalās arī Latvijas lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” pārstāvis Juris Smaļinskis. Viņš stāsta, ka gan ''Jūrtaku'', līdzīgu maršrutu gar jūru, gan ''Mežtaku'', ko asociācija iniciējusi veidot kopā ar partneriem, neejot pirmo reizi.

“Manas zināšanas par šīm vietām nāk jau no 90. gadiem, kad ar riteni kā students apceļoju Baltijas valstis.  Ir liela atšķirība, vai tu brauc ar mašīnu un ceļo, vai brauc ar riteni, vai ej ar kājām. Ar kājām iešana ir diezgan lēna, tad tu pamani detaļas un sīkumus,” stāsta Smaļinskis.  

Mežā gribas kompāniju

Projekta „Pārgājienu maršruts” koordinatore Aija Neilande atklāj ''Mežtakas'' apsekošanas pirmos secinājumus: „Apsekojam, lai saprastu un redzētu, kā tur izskatās, kā var iziet. Mēs veidojam ceļvedi ar aprakstiem, mums nāk līdzi fotogrāfs, kurš veidos fotobanku, ko izmantosim ceļvedī.  Interesenti, kuri nāk līdz, ir dažādi. Mums, profesionāļiem, ir cits redzējums, jo viena no atziņām ir tā – ja ''Jūrtaku'' var iet viens, tad mežā gribas iet kompānijā.”

Drīzumā varēs ieraudzīt arī reālus marķējumus dabā. „Projekts sākās jūnijā un jānoslēdzas pēc diviem gadiem. Nākamā gada pavasarī marķēsim dabā ar karodziņiem. Pilsētā būs uzlīmes,” stāsta Neilande.  

Jau tagad iespējams sekot līdz ''Mežtakas'' apsekošanai sociālajos tīklos un arī paspēt doties dažādos maršrutos līdzi ekspertiem un fotogrāfam, kas iemūžina šo notikumu. 

Projektu, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu un nozares ekspertus, īsteno Kurzemes plānošanas reģions Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti