Rīta Panorāma

Intervija ar Laimdotu Straujumu

Rīta Panorāma

Ko darīt ar nolietotām elektroiekārtām?

Bez ceļojuma apdrošināšanas – dārgi

Aktīvās atpūtas cienītājus īpaši aicina iegādāties apdrošināšanas polisi, dodoties ceļojumā

Lai arī ne visi, dodoties ceļojumos, iegādājas apdrošināšanas polisi, tomēr apdrošinātāji un daļa ceļotāji to iesaka darīt. It īpaši tad, ja galamērķī ieplānotas sportiskas aktivitātes.

Galvenais iemesls, kādēļ daļa cilvēku tomēr mēdz neiegādāties ceļojumu apdrošināšanu, ir pārliecība – ar mani taču nekas slikts nenotiks. Bet notiek. Ne katru dienu, tomēr notiek. Bieži vien ārstniecības izmaksas citās valstīs ir krietni augstākas par tām, kādas ir pierasts redzēt Latvijā.

„Mūsu praksē ir bijis gadījums, kad aklās zarnas operācija Amerikā izmaksā tuvu pie 30 000 eiro. Ja jums nav polises, tad to piedzīs no jums kā pakalpojuma saņēmēja,” zina stāstīt apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” pārstāvis Ritvars Heniņš.

Viņu papildina AAS “BTA Baltic Insurance Company” pārstāvis Oskars Zvejnieks. „Zibens spēriens Grieķijā mūsu klientam, kā rezultātā iestājās nāve. To, cik bieži šādi gadījumi mēdz būt dzīvē, mēs paši cilvēciski saprotam, bet redzam, ka šādi gadījumi notiek,” viņš norāda.

Lielākā daļa lidostā “Rīga” sastapto pasažieru atzīst, ka parasti iegādājas ceļojumu apdrošināšanu. „Jo nevar zināt, kas var notikt. Tev var iesāpēties zobs, vari salauzt roku vai vēl kaut ko. Tāpēc tas ir ļoti svarīgi,” saka Kristīne. Viņai piekrīt arī Vadims. „Es gribu apdrošināt savu veselību un bagāžu,” viņš norāda.

Savukārt Lija apdrošināšanu neiegādājas. „Neuzskatu, ka ir speciāla vajadzība,” viņa atsaka.

Izmaksas ceļojumu apdrošināšanai Eiropas teritorijā parasti nav lielas – vidēja 5-10 eiro nedēļā uz vienu cilvēku. Dodoties uz citu kontinentu, polise gan būs krietni dārgāka. Īpaši svarīgi apdrošināt savu veselību ir tiem, kas dodas sportiskā atpūtā, piemēram, slēpot uz Alpiem. „Slēpošanas laikā gūtās traumas parasti ir īpatnējas ar to, ka parasti vēl ir evakuācijas izmaksas. Vai nu tas ir ar sniega motociklu, vai ar helikopteru, kas ir pāris tūkstoši eiro tikai par to, ka helikopters atlido jums pakaļ,” klāsta Heniņš.

Apdrošināšanas kompānijas aicina vienmēr rūpīgi izlasīt līguma noteikumus. Uzmanība jāpievērš tam, kādi ārstniecības izdevumi un cik lielā apmērā nelaimes gadījumā tiks kompensēti, un vai apdrošināšanas polise iekļauj atpakaļceļa izdevumus klienta nāves gadījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ceļošana
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti