Aglona tūristiem piedāvā bezmaksas aktīvās atpūtas iespējas

Jau otro gadu Aglonas atraktīvās atpūtas centrā Cirīša ezera pludmalē bez maksas pieejams dažāds ūdens inventārs - SUP dēļi, ūdens velosipēdi un katamarāni. Ar tiem var baudīt ūdenspriekus un apmeklēt, piemēram, Cirīša ezera Upursalas dabas taku. Savukārt Aglonas tūrisma centrā par brīvu pat uz trim diennaktīm var izmantot velosipēdus un tandēma divriteņus. Iedzīvotāji ir noilgojušies pēc aktīvās atpūtas iespējām, stāsta Aglonas tūrisma nozarē strādājošie.

Aglona tūristiem piedāvā bezmaksas aktīvās atpūtas iespējas
00:00 / 04:43
Lejuplādēt

Aglonas Tūrisma informācijas centra konsultants Kristaps Brīvers, kurš diendienā tiekas ar tūristiem, šo laiku Aglonas tūrisma nozarē raksturo kā ļoti aktīvu. Ir jūtams, ka dzīvība ir, ka tūrisms te nebūt nav nomiris, bet tieši otrādi, raugoties no kopainas - tūrisms ir atdzīvojies.

“Ir patīkama rosība, cilvēki brauc un interesējas. Vietējie uzņēmēji arī ir apmierināti. 2. pasaules kara ekspozīcijā (muzejā) un Maizes muzejā viss notiek, arī viesu mājās rezervācijas šobrīd ir pat labākas nekā pagājušajā gadā. Laikam nostrādāja tas efekts, par ko runāja eksperti, ka tā naudiņa, ko citus gadus cilvēki tērēja, braucot uz citām zemēm - Itāliju, Ēģipti -, šovasar tiek atstāta tepat Latvijā. Un tiešām novērojam, ka vairāk tieši vietējie brauc,” stāsta Brīvers.

Turklāt Aglonai tūristiem ir arī ko piedāvāt un daudz kas no tā ir par brīvu, kaut vai velosipēdi. “Mums ir 18 velosipēdi, tie ir par brīvu, un pat līdz trim diennaktīm, ar noteikumu, ka tie tiek izmantoti tepat Aglonas novadā,” norāda Kristaps Brīvers.

Aktīva rosība, čalas un liels cilvēku pieplūdums vērojams Aglonas atraktīvās atpūtas centrā Cirīša ezera pludmalē pat darba dienas pašā viducī, un arī tur līdzīga aina kā tūrisma centra velonomā.

Aglonas atraktīvās atpūtas centrā Cirīša ezera pludmalē tūristus viesmīlīgi sagaida Andris, tieši viņa pārraudzībā viss bezmaksas ūdens inventārs: “Mums ir četri ūdens velosipēdi, trīs katamarāni, septiņi SUP dēļi, 30 dažāda izmēra peldvestes. Inventāra maksimālais izmantošanas laiks: katamarāni un ūdens velosipēdi – trīs stundas, SUP dēļi – viena stunda. Ar ūdenstransportu var nokļūt Cirīša ezera Upursalā ar botānisko liegumu (264 augu sugām), kur atrodas 17 metrus augstais Upurkalns un izveidota dabas taka.”

Aglona gaida dabas un aktīvās atpūtas cienītājus, arī laika apstākļi te šovasar tūristiem labvēlīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti