22 dienas uz Polārā loka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvietis Kārlis Bardelis pēc 22 dienu ilga gājiena/slēpojuma pāri Somijai pa Polāro loku ir noslēdzis savu trešo projekta "Bored of Borders" piedzīvojumu. Lai gan sākumā izvirzītais mērķis – veikt 750 km garu distanci pa Polāro loku, šķērsojot Somiju, Zviedriju un Norvēģiju, netika sasniegts, puisis atzīst, ka uz Polārā loka vēl noteikti atgriezīsies. 

Projekta mērķis bija veikt 750 km garu distanci, vidēji dienā mērojot 25 km, un šķērsot Somiju, Zviedriju un Norvēģiju tieši pa Polāro loku, neskatoties ne uz kādām grūtībām, kādas varētu gadīties ceļā - ledāji, upes, nogāzes, ezeri, kalni vai meži.

Tomēr šoreiz mērķi sasniegt neizdevās – Somijas šķērsošanu ieplānoto 10 dienu laikā puisis paveica 22 dienās. Savā blogā projekta "Bored of Borders" mājaslapā Kārlis atzina, ka jūtas labi un ceļojuma laikā ieguvis unikālu pieredzi, kas noteikti noderēs nākamajos "Bored of Borders" piedzīvojumos. Viņš atklāj, ka pagaidām šis piedzīvojums ir noslēdzies, taču uz Polārā loka vēl noteikti atgriezīšoties, lai šķērsotu Zviedriju un Norvēģiju.

Šo piedzīvojumu Kārlis izlēma neturpināt, jo juta, ka atlikušo 13 dienu laikā, kas tika atvēlētas ceļojumam, Norvēģu jūru sasniegt nepaspēs.

Vienīgais veids, kā to varētu paveikt, būtu, ejot pa lielajiem ceļiem un nesekot Polārajam lokam, bet tas nozīmētu atmest projekta sākotnējo ideju, un to puisis nevēlējās pieļaut.

Kārlis arī atklāja, ka Somijas/Zviedrijas robeža ir lielisks noslēguma punkts šim projektam un labs sākums nākamajam.

Iepriekš Kāris jau bija devies divos piedzīvojumiem bagātos projektos. Pagājušā gada rudenī 60 dienu laikā ar apvidus skrituļslidām viņš veica 6247 km garu distanci no Nordkapa Norvēģijā līdz Gibraltāram Spānijā, šķērsojot deviņas valstis un uzstādot Ginesa pasaules rekordu, bet šī gada sākumā 17 dienās ar velosipēdu Kārlis pievarēja 2840 km garu distanci, mērojot ceļu no Rīgas līdz Sočiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti