Rīta Panorāma

Parīzē pie Luvras uzstāda Navaļnija kameras kopiju

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Aicina neaizmirst par ceļojumu apdrošināšanu

Arī brauciens uz Šauļiem ir ceļojums – aicina ceļotājus nokārtot EVAK un ceļojumu apdrošināšanu

Šonedēļ ir skolēnu brīvlaiks, un daudzas ģimenes to izmanto, lai dotos atpūsties uz tuvākām vai tālākām ārzemēm. Dodoties uz citu valsti, jārēķinās, ka veselības problēmu gadījumā ārstēšanās var būt dārga, tāpēc Ārlietu ministrija un apdrošinātāji aicina visus ceļotājus nokārtot bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un iegādāties ceļojumu apdrošināšanu.

Lidostas "Rīga" pārstāve Ilze Salna pastāstīja: "Pasažieru vēlme ceļot ir atgriezusies. Cilvēki grib doties atpūtā un atvaļinājumos. Pašlaik populārākie galamērķi no lidostas "Rīga" ir Apvienotie Arābu Emirāti, galamērķi Spānijā, piemēram, Tenerife, Barselona. Tāpat ir tradicionāli galamērķi Īrijā un Apvienotajā Karalistē, acīmredzot, cilvēkiem dodoties gan strādāt, gan apciemot radiniekus."

Ārlietu ministrijā (ĀM) aicināja visus ceļotājus – neatkarīgi no tā, uz kuru valsti dodas, – iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kā arī nokārtot EVAK karti.

ĀM Konsulārā departamenta direktore Agnese Saliņa ieteica: "Ja tas ir Eiropā, noformēt EVAK. To var izdarīt bez maksas, un karte ir derīga trīs gadus."

Jārēķinās, ka EVAK var nesegt visas medicīniskās procedūras, – tā nesegs ārstēšanos privātās ārstniecības iestādēs, kā arī nesegs transporta izdevumus uz mājām. Tāpēc drošāk, ceļojot tikai Eiropas ietvaros, iegādāties arī ceļojuma apdrošināšanu kādā no uzņēmumiem, kas to piedāvā.

Apdrošinātāji zināja stāstīt, ka, piemēram, Ēģiptē aklās zarnas operācija izmaksā 12 tūkstošus eiro. Ja cilvēks nav apdrošināts, tad jāmaksā pašiem.

Ārlietu ministrijas pārstāve sacīja: "Ārlietu ministrijai vai citām valsts institūcijām nav iespēja apmaksāt no valsts budžeta līdzekļiem ārstēšanās izdevumus un arī repatriācijas izmaksas. Izdevumi, kas rodas, būs jāsedz vai nu pašam ceļotājam, vai tuviniekiem, vai kādām labdarības organizācijām."

Eksperti atgādināja, ka arī brauciens līdz Šauļiem vai Tallinai, vai arī savu radu, draugu apciemojums, piemēram, Lielbritānijā un Vācijā, ir ceļojums. Pirms ceļojuma apdrošināšanas iegādes cilvēki tiek aicināti rūpīgi izlasīt noteikumus un iepazīties ar informāciju, kādus izdevumus apdrošinātājs segs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti