Bufalo «Sabres» cieš neveiksmi pirms Girgensona došanās uz Sočiem

Uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā un Teda Nolana trenētā Bufalo "Sabres" ceturtdien ar 2:3 Otavā piekāpās vietējam "Senators" pēdējā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, pirms uz Sočiem dosies NHL hokejisti, kas iekļauti valstu izlasēs dalībai olimpiskajā turnīrā, liecina NHL informācija.

Girgensons spēlēja 16 minūtes (16:17), pa vārtiem nemeta, bet veica četrus spēka paņēmienus, kā arī nopelnīja negatīvu lietderības rādītāju -1.

Pēc NHL sezonas rezultatīvākā aizsarga un Zviedrijas olimpiskās izlases spēlētāja Erika Karlsona un Milana Mihāleka gūtajiem vārtiem "Senators" trešā perioda sākumā bija vadībā ar 2:0, taču nākamajās 15 minūtēs Tailers Eniss un Drjū Stafords panāca viesiem izlīdzinājumu. Izšķirošos vārtus, kas nodrošināja "Sabres" uzvaru, 23 sekundes pirms spēles beigām iemeta Čehijas olimpiskajā izlasē iekļautais uzbrucējs Mihāleks.

Pēc spēles skatītājus iepazīstināja ar abu komandu sešiem olimpiešiem, kas dosies uz Sočiem, kā arī Latvijas izlases galveno treneri Nolanu. Līdzās Girgensonam no Bufalo kluba olimpiskajā turnīrā spēlēs arī Zviedrijas un ASV vārtsargi Jonass Enrots un Raiens Millers, kā arī Zviedrijas aizsargs Henriks Tallinders. NHL spēlētāju kopīga ierašanās Sočos plānota 10.februārī.

Nolans uzsvēra, ka olimpiskais turnīrs ir izcils notikums. "Olimpiskās spēles nav ikdienišķs turnīrs, tas, iespējams, ir labākais turnīrs pasaulē," viņš teica.

Girgensons NHL debijas sezonā 56 spēlēs ir guvis piecus vārtus un veicis 12 rezultatīvu piespēļu. "Sabres" ar 57 spēlēs gūtiem 38 punktiem un 15 uzvarām arvien ir pēdējā vietā Austrumu konferencē un līgas kopvērtējumā. NHL regulāro sezonu Bufalo klubs atsāks 25.februārī mājās pret Karolīnas "Hurricanes".