Biatlonistes stafetē nodrošina Ukrainai pirmo zelta medaļu

Ukrainas biatlonistes piektdien bija ātrākās 4x6 kilometru stafetē un izcīnīja savai valstij pirmo zelta medaļu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

Dvīņumāsas Vita un Vaļa Semerenko, kā arī Jūlija Džima un Oļena Pidhrušna izmantoja piecas rezerves patronas, taču iztika bez soda apļu veikšanas un finišā par 26,4 sekundēm apsteidza sudraba medaļas ieguvušās krievietes. Bronzu nodrošināja Norvēģijas kvartets, kas uzvarētājām zaudēja 37,6 sekundes.

Vita Semerenko iepriekš Sočos izcīnīja bronzu sprintā.

Neveiksmīgi stafete izvērsās Francijai un Vācijai. Francūziete Marī Lora Brunē spēku izsīkuma dēļ pirmajā posmā zaudēja samaņu un izstājās, bet Vācijas biatloniste Franciska Preisa tajā pašā posmā nokrita. Vācija finišēja 11.vietā.

Vīriešiem 4x7,5 kilometru stafete paredzēta sestdien.