Baltkrievijas biatloniste Domračeva iedzīšanā izcīna pirmo olimpisko zeltu

Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva otrdien 10 kilometru iedzīšanas distancē pirmoreiz karjerā kļuva par olimpisko čempioni. Uzvarētāja startēja devītā, taču līdz finišam spēja atstāt tālu aiz muguras visas konkurentes.

Domračeva ar vienu kļūdu pēdējā šaušanā finišu sasniedza pēc 29 minūtēm un 30,7 sekundēm, nodrošinot pārliecinošu uzvaru, jo sudraba medaļniece norvēģiete Tūra Bergere atpalika 37,6 sekundes. Par bronzas ieguvēju kļuva slovēniete Teja Gregorina, bet pēc uzvaras sprintā no pirmās pozīcijas iedzīšanu sākusi Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina ierindojās 6.vietā.

Latvijas olimpiete Žanna Juškāne startam iedzīšanā nekvalificējās.

Savukārt ātrslidošanā sievietēm otrdien 500 metru distancē ar olimpisko rekordu zelta medaļu izcīnīja Sanghva Lī no Dienvidkorejas. Divu skrējienu summā viņa finišēja pēc 74,70 sekundēm, kas uzvarētājai ļāva par 0,36 sekundēm apsteigt sudraba laureāti krievieti Olgu Fatkuļinu. Bronzu ieguva Nīderlandes ātrslidotāja Margota Bēra.

Sanghva Lī šosezon uzvarēja visās sacensībās, kurās piedalījās.