Ātrslidotāju Silovu starts Pasaules kausa sezonā pietuvina olimpiskajai ceļazīmei

Pasaules kausa sezonā pirmajā posmā ātrslidotājam Haraldam Silovam neizdevās sasniegt cerētos rezultātus, tomēr tie pietuvināja viņu olimpiskajai Soču ceļazīmei, kas Latvijas sportistam vēl gan nav garantēta, un būs atkarīga no panākumiem nākamajos trijos posmos, liecina Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) trešdien publicētā informācija.

Silovs pēc nedēļas nogalē Kalgari, Kanādā, aizvadītā Pasaules kausa posma olimpiskās kvalifikācijas rangā ir 40 labāko vidū, un būtu Soču dalībnieku skaitā, ja atlase beigtos pašlaik. Silovs pēc Kalgari sasniegtā rezultāta olimpiskajā kvalifikācijā ieņem 26.vietu 1000 metru distancē un 30.vietu 1500 metros.

ISU nosacījumi paredz, ka olimpiskās ceļazīmes ātrslidošanā individuālajās distancēs sportisti var iegūt pēc vietas divos kvalifikācijas rangos. Pirmās 20 ceļazīmes 500, 1000 un 1500 metros piešķirs pēc četros Pasaules kausa posmos attiecīgajā distancē summā iekrātajiem punktiem, bet pārējos 20 dalībniekus noteiks pēc labākā rezultāta, kas distancē sasniegts kvalifikācijas sacensībās.

Sacīkstēs Kalgari Silovs nopelnīja astoņus punktus 1500 metros, taču ar to bija par maz, lai pēc pirmā posma tiktu punktu rangā. Savukārt pārējo dalībnieku konkurencē Silovam ir desmitais labākais rezultāts, kas viņu distancē ierindo 30.vietā olimpiskās kvalifikācijas kopvērtējumā. Turpretim 1000 metros Silovs ieskaites punktus nenopelnīja, taču sasniedza sesto labāko rezultātu pārējo konkurencē, tādēļ kvalifikācijas kopvērtējumā šajā distancē ir 26.vietā.

Silovs jau pirmajās sacensībās 1000 un 1500 metros izpildīja rezultāta kvalifikācijas normatīvu, bez kura nav iespējams iegūt olimpisko ceļazīmi. Latvijas sportists 1000 metros finišēja pēc minūtes un 8,93 sekundēm (normatīvs 1:10,80), bet 1500 metros mērķa līniju šķērsoja pēc minūtes un 46,21 sekundes (normatīvs 1:48,50).

Olimpiskajā kvalifikācijā iekļautais otrais Pasaules kausa posms sāksies piektdien Soltleiksitijā, ASV, kur sacensības ilgs līdz svētdienai. Trešais no četriem olimpiskās kvalifikācijas posmiem sāksies novembra beigās Astanā, Kazahstānā, savukārt vēl pēc nedēļas Berlīnē būs pēdējās atlases sacensības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti