«Twitter» apskats 24.03.2013.

Likumsakarīgas ir 16.marta atskaņas, ko galvenokārt veicina un virza politiķi, kuriem šāda tematika tikai vairo popularitāti. Tāpat sociālajos tīklos cenšas saprast, vai prezidenta dāvana pāvestam - sudraba olu turētājs - ir gaumīgs joks vai tomēr pārpratums. Tāpat tiek meklēts vainīgais ieilgušajai ziemai.

Pēc 16.marta konfrontācijām tās likumsakarīgi turpinās arī sociālajos tīklos šajā nedēļā un vēlreiz uzskatāmi apliecina - ja sabiedrību šādi notikumi šķeļ un notiek dalīšanās labajos un sliktajos latviešos, nodevējos un tamlīdzīgi, tad politiķiem vai vismaz tiem, kas sevi par tādiem uzskata, šādas skatuves dekorācijas ir tieši tas, kas nepieciešams. Postulēt īstās vērtības un pieprasīt iekšlietu ministra demisiju steidz Nacionālās apvienības politiķi, vēl pa ceļam piesaukdami Saskaņas centru un nodevīgo Rīgas domi. Un ir jau vērts, kā to apliecina Nacionālās apvienības pārstāvis Jānis Iesalnieks - šāda tematika nedēļas laikā spējusi pulcēt viņa sekotāju skaitu par aptuveni pussimtu, viņa teiktais pārpublicēts 200 reizes, diskusijās viņa vārds minēts vairāk kā 300 reizes - nu ko gan vēl mazpazīstams partijas biedrs varētu vēlēties?

Pašai partijai - "Visu Latvijai!" - gan sanāk misēklis, un tiek kārtējo reizi mēģināts izdzēst internetu. Tās tviterkonts naski ziņo - iekšlietu ministra atvainošanās par 16.martu pieņemta un demisijas pieprasījums vairs nav aktuāls. Bet jau pēc brīža partija domas ir mainījusi, ieraksts dzēsts, jo īsti nevarot atvainošanos saprast un esot jāietur pauze.

Uz visu var paraudzīties arī ar smaidu un ironiju, gluži kā Didzis Melbiksis - Nacionālā apvienība neplāno pamest koalīciju, Nacionālā apvienība neplāno rīkot pretpasākumus 9. maijā... un viņš jautā - vai tagad viss, ko Nacionālā apvienība neplāno, medijiem būs ziņas?

Tomēr vairāk par to, ko nedarīs politiķi, tviterlietotājus ieinteresē prezidenta Andra Bērziņa dalība jaunā pāvesta Franciska inaugurācijas ceremonijā. Kāds nesaprot, kādēļ pāvestam laiks atrasts, bet Ziedoņa bērēm ne, tomēr lielākā interese ir par Latvijas dāvanu, kas pasniegta pāvestam. Tviterkonts @Rigas_pils ziņo - sveicot pāvestu, Valsts prezidents pasniedz pāvestam dāvanā sudraba trauku - olu turētāju.

Pārāk prātīga šāda dāvanas izvēle nav, spriež ļaudis tviterī. Jānis Pārums @JanisParums nesaprot - Kāda suņa pēc Franciskam sudraba olu turētājs? Lieldienām? Da labi Andri, katoļiem Lieldienas nesaistās ar pautiem. Kaspars Licitis @kasparslicitis: Nevaru saprast - vai Bērziņa pāvestam dāvātais sudraba olu turētājs ir no sudraba vai domāts sudraba olām :) Vēl daži saistībā ar olu turētāju iemet kādu joku zem jostas vietas...

Tomēr jāatzīmē - prezidentam ar humora izjūtu, izrādās, viss ir kārtībā, dāvanas izvēli komentē Varis V.V @varisvv. Attaisnot dāvanu cenšas arī Jānis Liksts @janisliksts sakot - Nu, labi, ir smieklīgi, ka Bērziņš pāvestam dāvina olu turētāju, bet es zinu džeku, kam 16 gadu jubilejā māsīca uzdāvināja vāzi.

Šonedēļ tviterī ir vēl pāris dīvainību, piemēram, Jurģa Liepnieka atklāsmes par "Dienas medijiem" un attiecībām ar Andri Šķēli un viņa dzīvesbiedri, kā arī vēstules publicēšana, kurā viņš tiek aicināts parakstīt atlūgumu bez datuma, un sūtītāja vārdu - apzināti vai neapzināti - publicētājs aizkrāsojis visai neprofesionāli.

Tviterī notiekošo labprāt gatavi apspriest arī Saeimas deputāti, piemēram, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, iespējams, drīzumā vērtēs deputātes Vinetas Poriņas izteikumus tviterī, kas veltīti sociālantropologam Klāvam Sedleniekam, saucot viņu par sievišķīgu krāniņmeistarotāju - noprotams, apceltais uzrakstījis vīrišķīgu sūdzībiesniegumu par to, ka deputātam tā izrunāties nepieklātos. Tikmēr komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs atklāti paziņo, ka īsti nezina, kā rīkoties šajā situācijā, jo, redz, nevar pierādīt, ka ierakstu sociālajā tīklā ir veicis tieši konkrētais cilvēks, ja vien viņa pati to neapstiprinot.

Visai politiski piesātināta ir Latvijas tvitertelpa un, visticamāk, līdz pašvaldību vēlēšanām uzlabojumi šajā jomā nav gaidāmi. Pat pavasara gaidīšanā bez politikas iejaukšanas neiztiekam, piemēram, Andris Ušackis @AndrisUsackis meklē politiski atbildīgo. Kopš Sprūdžs ir vides ministrs, mums ir 2 aukstas ziemas un viena drēgna vasara. Tiek pieprasīta demisija! Sintija Pardence domā, ja jau ministrs neko lietas labā nedara - jārīkojas pašiem un tādēļ aicina @sinchhhh: Draugi, palīdzēsim pavasarim, ēdīsim sniegu!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti