Tviterapskats: Topošā valdība, grāmatu ķēde un ziema ir klāt

Streļčenoks, Juta Strīķe, „studenti arī jūt striķi, jo sesijas pēdējie metri”. Dažiem kilometri. Valdību veidojot, tviterī aizstāv tvītministrus. Parādās arī ziemai raksturīgas problēmas, temati un jautājumi. Un, protams, tie kas ikdienā regulāri lasa, jo īpaši sociālos tīklus, – vēlas izteikties par sestdien notikušo grāmatu ķēdi.

Tviterī sāk rakstīt jaunu politvārdnīcu – vērojot atsevišķu ministru izbrāķēšanu un valdības tapšanas peripetijas – Agnese Margēviča (@AgneseMargevica) definē vārdus valdība un ministru kabinets: ‏"Ministru kabinets sastāv no ministriem, kurus aizkulisēs nav izbrāķējuši/ir par ērtiem atzinuši partiju sponsori."

Reti tā notiek, ka Jurģis Liepnieks un Iveta Kažoka runā vieniem vārdiem un pauž līdzīgus viedokļus, bet šoreiz gan. "No ministriem, kurus Vienotība ir izmetusi no valdības varētu viegli izveidot partiju, kas apsteigtu Vienotību nākošajās vēlēšanās", saka Jurģis, un Kažoka piebalso: „Nezinu, vai tas darīts apzināti vai nē, bet no jaunās valdības izslēgti visi tie 5 iepriekšējā MK cilvēki, kuri paši varētu būt partiju līderi."

Galvenokārt, protams, sašutums par ekonomikas ministra Daniela Pavļuta izbrāķēšanu – tviteraprindās viņš aktīvs čivinātājs. Gluži kā Nils Ušakovs, tikai stipri retāk sarunā muļķības. Nilam šonedēļ vismaz divas – savu augstprātību viņš nodemonstrē aprakstot pret sevi vērsto piketu: „Jauks pikets pie RD :) Izveidosim Rātslaukumā stūrīti 10 cilvēkiem, lai viņi tur katru dienu piketētu pret Domi. Rādīsim tūristiem :)." Protams, vismaz divi smaidiņi ir neatņemama šī augstprātīgā ieraksta sastāvdaļa.

Otra lieta - atmiņas trūkums. Rīgas mērs aktīvi tvīto par savu dalību grāmatu ķēdē. Labi, ka ir tviteris, kurā  Ušakovam atgādina, ka pirms kāda laika jauno nacionālo bibliotēku viņš ir salīdzinājis ar „Maximu” un nosaucis par muļķīgu. Papildus tiek kolektīvi smiets par Rīgas domes spices izvēli - grāmatas padot siltu telpu iekšpusē. Neies jau kungi salt, smej tviterī – Zaiga Barvida (@Zaiga_ saka) – varēja jau uz Akmens tilta pastāvēt, tuvāk tautai būtu.

Lai gan nosalušus, grāmatu ķēdes dalībniekus silda apziņa – ar tādu grāmatu ķēdi mēs patlaban esam uz zemeslodes vienīgie, tā Ieva Alberte (@AlberteIeva). Tā noteikti bija jaukākā salšana ever, pēc Grāmatu ķēdes saka Madara Brīdiņa (@miss_madeira). Un līdzīgi arī simtiem citu ierakstu sociālajos tīklos.

Protams, ir arī tādi, kuriem tā grāmatu padošana liekas pompozi liekulīgs pasākums, citus tas iedvesmo un tie arī mājās sēžot solidarizējas. Ilmārs Tolstovs (@tolstovs1) ziņo par grāmatu pārvietošanu savā mājā. Vēl citi ziņo, ka mazie mājās rīko grāmatu ķēdi – tiek apkārt pa māju padots viss – rotaļlietas, konstruktoru kluči un viss cits, kas gadās pa rokai. Tikmēr autovadītāji, sēžot sastrēgumos, jūt - Rīgā notiek kulturāls pasākums un vārdu krājums arī viņiem bagātinošs.

Lai gan jau apnicis tviterlietotājiem šis temat, bet tiek pamanīts, ka atkal no amata atbrīvota KNAB priekšnieka vietniece Strīķe. Tāda ierasta dienaskārtība Streļčenokam - smej Rute Marta Jansone ‏(@RuteMarta)  - pamosties, paēst brokastis, saģērbties, aizvest bērnus uz skolu, ierasties darbā, atlaist J.Strīķi. Un tā katru dienu. Savukārt Juta varētu pretendēt uz visbiežāk no viena amata atlaistās personas Ginesa rekordu.

Bet pārāk vairs KNAB lietas cilvēkus neaizrauj, labāk priecāties vai bēdāties par ziemu, kas beidzot klāt. Zemledus makšķernieki jau reportē savus pirmos lomus, putnu vērotāji sajūsmā fiksē migrējošos putnus un atbild uz jautājumiem, ar ko vislabāk pabarot ziemas pārsteigtos sarkankrūtīšus.

Bet studenti? Studenti kā studenti – pēkšņi visi kaut ko mācās un sūdzas par dzīves neesamību, un vispār netaisnīgo grūto dzīvi. Un kā nu ne, ja sesijas atnāk pēkšņi un vienas nakts laikā jāapgūst iemacīties pusgada apjoms... Kāds students pat tviterī lūdz, lai viņam kolēģi palīdz un īsi 140 zīmēs pastāsta, ko visu aizvadīto semestri tas pasniedzējs lekcijās stāstījis.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti