Tviterapskats: Sievietes, «Rail Baltica» un televīzijas

Sievietes, sveiktās un nesveiktās, Krievijā ielaistās un neielaistās, – un arī kā „Rail Baltica” sabiedriski apspriestās, kā televīzijai viena otrai rīta formātus zagušās – tādas, lūk, ir galvenās diskusijas sociālajos tīklos šonedēļ.

Ja sava mobilā telefona pamatfunkcijas eiroparlamenta deputātē Sandra Kalniete izmantotu tik pat naski kā tvītošanai, iespējams, būtu iztikusi bez nakts pavadīšanas Šerementjevas lidostā un uzzinātu par savu persona non grata statusu no Latvijas Ārlietu ministrijas nevis krievu robežsargiem, bet labi, ka Sandra Kalniete tvīto, jo nekavējoties visi varam uzzināt, kā tieši viņa nav ielaista Krievijā un kur gulēs – interneta portālu un cienītas ziņu aģentūras steidz citēt teju ikvienu Kalnietes tvītu.

Tviterlietotāji līdzjūtīgi vēl izturību un pārdzīvot nakti, kāds pauž neizpratni – kā tad tā? Eiropas Parlamenta deputāti neielaist Krievijā, Aija Kinca @AijaKinca vērtē - ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos. Ar bēru kroni Šeremetjevas lidostā. Welcome to Russia.

Bet kritiskāk noskaņoti tviterlietotāji pieļauj – Kalniete sievišķīgi viltīgi veido reklāmas kampaņu kā prezidenta kandidāte. Var jau būt, var jau būt, bet tomēr ciniski skumji, ja tā – sanāk uz citu cilvēku nāves rēķina – spriež EdgarOnkulis @Ed_garinsh.

 

Starp citu Kalnietes tvitera profilu ir vērts aplūkot, lai vaigā un sejā ieraudzītu tā dēvētos Kremļa sociālo tīkla troļļus, kuru šķiet galvenais uzdevums ir vienkārši pēc iespējas daiļrunīgāk apsaukāt deputāti.

Bet no otras puses, paraugoties – viņai veltītās lamas un liegums iebraukt Krievijā nav gluži bez pamata. Diez vai mēs labprāt redzētu pie sevis kādu Krievijas politiķi kurš līdzībās apsaukājis mūsu valsts līderi, pat ja paši to darām visai naski – tā 28.februārī Sandra Kalniete ‏@Kalniete saviem tvitersekotājiem teic – Nošauts Boriss Ņemcovs. Putins personīgi uzraudzīšot slepkavības izmeklēšanu. Ha! Ha! Ha! Tad jau pedofīlam var uzticēt bērnu guļamistabu.

 

Tā, lūk. Tā kā pārējie Latvijas pārstāvji tikuši Krievijā iekšā bez aizķeršanās – Rīgas mēru Nilu Ušakovu ieskaitot – ne viens vien tviterlietotājs, piemēram, Kārlis Ancāns @KarlisAncans piedāvā nelaist @nilushakov atpakaļ iekšā, kā atbildes triecienu.

Pamatu dažādām asprātībām šonedēļ gan tviterī netrūkst – joki birst arī par dzelzceļa "Rail Baltica" apspriešanām un televīzijas LNT vēršanos tiesā pret LTV par rīta programmas formāta zādzību.

Edgars Eglītis @eedgars  ziņo -  Paskatījos "Rīta Panorāmu". Nē, nu šitā zagt no LNT - studijā galds, aiz tā cilvēki, aiz tiem griežas video, un pat jaunumi tādi paši! Novērtējuši LNT vadības izmisumu ar izsmieklu, tviterlietotāji sāk domāt, kādas vēl interesantas tiesas sēdes varētu tikt rosinātas Krišs Ēlerts ‏@krisselerts

Ēlerts domā: "Tik pat labi Ždanoka varētu iesūdzēt tiesā Ušakovu par to, ka viņš lieto viņas formātu", bet Guntars Meluškāns @GMeluskans rosina Šimpanzēm vērsties tiesā pret deputātu Kaimiņu par formāta zādzību.

 

Bet nedēļu noslēdzot – tuvojoties 8.martam, Starptautiskajai sieviešu dienai, teju vai ar 16.marta un 9.maija emocionalitāti uzvirmo diskusijas par šīs dienas sovjetisko un teju vai anti-patriotisko smaku.

Nacionālie Bruņotie spēki svētdien rīko koncertu „Tev vienīgajai” Siguldā, ieeja esot par brīvu - un par to vēsta @Latvijas_armija tviterkonts.

Viens no tviterī visbiežāk konfrontācijā manāmajiem Nacionālās apvienības tēliem – Jānis Iesalnieks tūlīt metas armiju kaunināt – tās koncerts teju vai apdraud valsts pastāvēšanu. „Šoreiz esat nošāvuši greizi. 8.marts ir tradīcija tikai postsovjetu valstīs, kā arī sociālistu partijām, saka politiķis,"lai pakļautu kādu tautu, nevajag tankus. Pietiek ar puķēm nepareizā datumā un apziņas iedvešanu, ka tie taču ir "mūsu svētki".".

 

Bruņotie spēki gan uz apvainojumiem atbildi parādā nepaliek – norādot, ka likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 8.marts ir noteikts kā oficiāla atzīmējamā diena.” Politiķa prāt, gan tā esot bijusi deputātu tuvredzība šāds likums – un šādu politiķu tuvredzību NBS neklātos atbalstīt. Tas, protams, liek sasmaidīties citiem tviterlietotājiem, piemēram, Jānim Cīmiņam @vinnijs13 kurš teic – NBS tomēr klātos ievērot likumu. Tāpat to klātos darīt jebkuram pilsonim. Arī no Nacionālās apvienības.

Bet gala vārds šajā diskusijā, tivterapskata vērtējumā, tomēr pieder armijas vīriem, kuri tviterī ir skarbi un visiem tiem, kas iebilst pret sieviešu sveikšanu 8.martā saka tieši un īsi. Kungi! Ja jums ir problēmas ar 8.martu, nevarēsim palīdzēt: likumus pieņem @Jekaba11, bet ārstē – dakteri.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti