Tviterapskats: Sastrēgumi ielās un tvītos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 4 mēnešiem.

Eirovīzija, Krievijas zaudējums hokejā, sastrēgušais partnerības samits un Lietuvas #Negribauskaite ir nedēļas apspriestākie temati šonedēļ tviterī.

 

Kopš Padomju Savienības laikiem nekas daudz nav mainījies... Liela daļa latviešu, - ja runa ir par hokeju – ir kanādiešu pusē

un Krievijas izlases finālā piedzīvotais apkaunojošais zaudējums silda daudzu latviski rakstošo tviterlietotāju sirdis, sākot no tieslietu ministra, turpinot ar tviterlietotāju vulgaris, un beidzot ar vienkāršo - tā kalpu – Saeimas deputātu.

Krievijas izlases necienīgā izturēšanās – pametot laukumu pirms Kanādas himnas un apbalvošanas - arī nepaliek nepamanīta. Un trāpīgākais joks par šo, šķiet, izdevies Jurim Vaidakovam (@Afanasijs), kurš tviterī publicē lūgumu no ukraiņiem:

Vēl viens populārs joks – Krievija paziņojusi, ka tur, Prāgā, nebija neviena Krievijas hokejista, bet Krievijas izlases formu – to var nopirkt jebkurā sporta preču veikalā.

Par kaimiņiem turpinot – lieliska LTV raidījuma „Viens pret vienu”  reklāma šonedēļ izdevās Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei, kura atteicās atbildēt uz iepriekš nesaskaņotiem jautājumiem. Latvijas žurnālisti spriež: acīmredzot Lietuvā žurnālistiem tā ir norma – saskaņot jautājumus, prezidente izgāzusies.

Ar medijiem nesaistīti ļaudis domā, ka abi - gan prezidente, gan intervētājs izskatījās nesmuki -, bet politiķu flangā manu uzmanību piesaistīja deputāta Parādnieka rakstītais – kurš tūlīt pat pieprasa, lai LTV publisko oficiālo saraksti ar Lietuvas prezidentes biroju, lai zinātu, vai mūsu valsts TV žurnālists ir ievērojis ētikas kodeksu.

Kas tas pa mistisko kodeksu, kurā teikts, ka politiķiem nedrīkst uzdot iepriekš nesaskaņotus jautājumus – Parādnieks vien zina, bet viņš cerot, ka žurnālistikas studentiem māca, ka deputātiem dotie solījumi ir jārespektē, nevis viltīgi jāignorē. Ēteriski ētisko Parādnieku pēc šādas izrunāšanās tviteris novērtē kā komunistiņu (c) @ineseraiba, bet Kristaps Pētersons tam paskaidro, kādēļ - jo jautājumu saskaņošana ir tipiska represīvu valstu iekārtām. Informēšana par tematiem - jā, bet žurnālistam var nebūt saistoša.

Bet, atgriežoties pie Lietuvas prezidentes, viss ir vienkārši, Mārča Ločmeļa (@MarcisLo) vārdiem sakot:

Austrumu partnerības samita laikā tviterlietotāji par savu tvītu saskaņošanu un cenzēšanu īpaši nedomāja un, apbraucot korķi un tad to korķi, kas apbrauc korķi, un korķi, kas apbrauc korķi, kas apbrauc korķi.. – sociālajos tīklos izlika visu kas uz sirds. Pat Intai no filmas „Dokumentālists” pietrūktu vārdu, lai raksturotu Rīgas sastrēgumus, saka TV personība Arnis Krauze. Vēl jo vairāk tādēļ, ka paša samita rezultāts – Latvijas Radio žurnālista Uģa Lībieša (@darbvedis) īsajā versijā: "Bla, bla, bla. Tiekamies 2017.gadā."

Tviteris ir tā vieta, kur cilvēki vakaros kopīgi skatās televizoru - trāpīgi šonedēļ teic Ieva (@IevaSniedze) un jo īpaši naski tas tiek darīts Eirovīzijas laikā.

Aminatas tikšana finālā tiek sagaidīta ar gavilēm un skeptiķi arī pieklust. Šis tviterapskats tapis vēl pirms paša lielā fināla, bet viena atšķirība gan ir manāma. Ja pērn citviet Eiropā par „Aarzemniekiem” un „Cep, cep kūku” tviterī sajūsminājās un smējās, bet nenobalsoja, tad šogad manāmi visai daudz tvītu, kuros svešā mēlē pausti Latvijai un Aminatai komplimenti, turklāt pievienoti kvēli solījumi par mums balsot.

Un, iespējams, tādēļ vēl pirms fināla visai bažīga ir Dagnija Zitmane‏ (@DagnijaZitmane) atgādinot:

Iespējams, arī tādēļ deputāti aizvien pielaidīgāki kļūst likumos, ar kuriem tie solījās ātros kredītus ierobežot. Tviterkonts „Grūtupa rēgs” (@Grutupa_regs)  fiksē:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti