Tviterapskats: Reto dabas parādību vērotāji un Ušakova prognozētāji

Siltuma rekordi, sniegs, ziemeļblāzma, Saules aptumsums, Rīgas cirka (nejaukt ar namu Jēkaba ielā 11) degšana un alternatīvā karaļpāra troņmantnieka nākšana pasaulē ir apspriestākās norises tviterlietotāju diskusijās.

Daudz laimes dzimšanas dienā, tviter! Sestdien, 21.martā, tviterim apritēja tieši deviņi gadi, un šo deviņu gadu laikā tas ir brangi paaudzies – tviterim ir 288 miljoni lietotāju, ik dienu tiek publicēti 500 miljoni tvītu. Lai to visu tehniski nodrošinātu, kompānija nodarbina 3600 cilvēku.

Visai aktīva tvitersabiedrības daļa esam arī mēs, latviski runājošie, tvītojam pat tad, ja nav ko teikt. Un, ja nav par ko runāt, jārunā par to, kāds ārā laiks, un šī nedēļa tam bija ļoti pateicīga, sākot ar neierasti siltajām marta dienām. Tas ļāva izteikt tviterī atbalstu ugunsdzēsējiem - tie cīnās ar kūlas un citiem ugunsgrēkiem. Pēc tam varēja sašust par brīvdienās uzsnigušo sniegu, un visam pa vidu apbrīnot unikālo ziemeļblāzmu un reto Saules aptumsumu.

Ja nu palaidāt garām – tviterī netrūkst šo dabas parādības bilžu – caur teleskopiem, profesionāliem fotoaparātiem un prastiem mobilo telefonu kameru iemūžinātiem. Un tad jūs arī varēsiet teikt kā Raivis Šulcs (@McRaivii):

Interesanta tendence gan ir ar tiem, kuri nav redzējuši – tie nez kāpēc uzskata, ka ir tādi vienīgie, unikālie.

Arī Ilva (@ilvuxx) vēlas noskaidrot, vai tiešām ir vienīgā, kura neredzēja ziemeļblāzmu. Nu neesi, neesi – daži cilvēki arī naktīs guļ.

Par unikālām parādībām turpinot, šonedēļ otrdienas vakarā novērota vēl viena, un to precīzi fiksē Edgars Bāliņš (@MrBalins):

Tiesa gan, pret Igaunijas prezidentu @IlvesToomas, kuru intervē Latvijas Televīzija.

Protams, šonedēļ bija arī toksiskais, potenciāli bīstamais datums – 16.marts, kas kopumā gan aizvadīts mierīgi, un pieminēšanas vērts, šķiet, vien ir Rīgas mēra Nila Ušakova paustā pateicība pilsētniekiem par pasākumu ignorēšanu. Daudzi, ne tikai Inga Paparde (@papardella) tagad gaida arī @nilushakov pateicību, par 9.maija pasākumu neapmeklēšanu. Bet patiesībā jau, lai ko arī Ušakovs darītu vai teiktu – kādam tas nepatiks. Iedomājaties, kāda reakcija būtu, ja Rīgas mērs teiktu paldies visiem tiem, kuri 16.marta pretrunīgos pasākumus apmeklēja.

Bieži sanāk tviterapskatā pieminēt Ušakovu kā aktīvu un pretrunīgu politiķi, kurš nebaidās no sociālajiem tīkliem. Un galu galā Ušakova mediju padomnieks ir vienīgais, kurš tviterapskatu ir lūdzis atvainoties. Atvainoties par apgalvojumiem, ka atšķirībā no "nacionāļiem", kuri naski lielās ar saviem demogrāfijas ultimātiem, Rīgas mērs arī ko dara lietas labā. Un šonedēļ ir apliecinājums tam, ka tviteraspkatam bija taisnība. Rīgas galva vēsta priecīgus jaunumus:

No neizprotami naidīgām reakcijām līdz patiesi sirsnīgiem apsveikumiem – tāda ir tviterlietotāju reakcija. Daļa pat metas domāt jaundzimušajam vārdu virknējot tos zem tēmtura #PrognozēNilu, citi to nosoda. Tā piemēram, Gatis Ločmelis (@dudarsky) pārliecināts, ka mazajam Ušakovam piestāvētu vārds "Bezmaksas", tikmēr Nellija Ločmele (@NellijaL) žibina dusmīgus skatus visapkārtL

Bet ņemšanos ap jaundzimušo trāpīgi rezumē sociālo mediju pētniece Līva Brice (@Liiiva):

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti