Tviterapskats: Patriotisms, legālās narkotikas un autoavārijas

Sveicināti patriotu nedēļas tviterapskatā – tas ir laiks, kurā ļaudis savu patriotismu un Latvijas mīlestību aktīvi izrāda sociālajos tīklos. Lāčplēša dienas lāpu gājienu bildes, foto pie Latvijas karogiem un svecītes, izkārtotas Latvijas kontūras formā – tās populārākas izpausmes.

Ar divējādām sajūtām daudzi dodas 11.novembrī uz krastmalu nolikt svecītes Rīgas pils mūrī. No vienas puses, skaisti un patriotiski, no otras, ne visiem pie vasarā degušās pils liesmiņu jūra šķiet pareiza, turklāt vēl ik pa laikam mūris aizdegas.

Bet cilvēkiem patīk gaisma, jūsmojam arī par „Staro Rīga" objektiem, atzinīgi tiek novērtēts pilsētas svētku noformējums. Bet ir daļa sabiedrības, kuriem gaisma vienkārši nepatīk – viņi gada tumšākajā laikā pastaigājas pa ceļu malu apdraudot sevi un baidot autovadītājus. Skaudrā statistika ar bojā gājušajiem ceļu satiksmē ir tēma, kura tiek apspriesta tviterī. Guntars Račs ‏@MicRec lūdz – „Mīļie kājāmgājēji bez atstarotājiem! Es saprotu, ka mēs visi kādreiz esam vēlējušies kļūt neredzami. Jūs jau kādu laiku tādi esat. Pietiks!"

Tumsonei - tviterlietotājai ‏@cukurinja14 to aizrādījuši arī policisti – tomēr viņai svarīgāk ir nevis tas, ko policisti teikuši, bet vai kārtības sargi pareizi sapratuši un pierakstījuši to, ko viņa saka – un tā nu tumsone tviterī sūdzas – „Jauki! Protokolā ierakstīts, ka man NEPIESTĀV atstarotāji, kaut es teicu ka man NEVAJAG. Divas dažādas lietas ne?"

Lai nu ko, bet kārtības sargi strādā – tviterieraksti liecina, ka pie jauniem atstarotājiem tikuši visai daudz cilvēku un lielākā daļa par tiem tomēr saka paldies.

Par atstarotājiem turpinot – pārsvarā dāmas ir tās, kuras tviterī žēlojas, ka smukus un skaistus atstarotājus, kas viņām piestāvētu, esot praktiski neiespējami atrast. Kristīne Gaņģe ‏@KristineGange jautā – „Vai tiešām nav izdomāti neuzkrītošāki gaismas atstarotāji? Bez dzeltenās krāsas un dīvainām formām? Vajadzīga lieta, bet tik neskaista!"

Kristīne nav vienīgā ar līdzīgām sūdzībām un jāsecina – te ir biznesa iespēja: steidzami jāsāk ražot gaumīgi atstarotāji dažādām mērķauditorijām.

Vēl viena karstā tēma ir cīņa pret tā dēvētajām legālajām narkotikām. Lai gan daļai ir iebildumi pret Nilu Ušakovu kā galveno cīņā saucēju, tomēr pašu vēršanos pret šo rūpalu apsveic. Cilvēki publicē sev zināmo bodīšu adreses, pauž kolektīvu prieku, ja kāda no tām kārtējo reizi nodegusi. Ar vārdiem – „Malači", „Mēs lepojamies" un tamlīdzīgi publicējot krāsmatu bildes. Bet – vai tā ir gluži pareizi? - jautā atsevišķi tviterlietotāji – uzrīdīt iedzīvotājus legālo narkotiku bodēm? Nils Sakss piemēram uzskata ‏@saksss „Visizdevīgāk legālo narkotiku izsišana ir nelegālo narkotiku tirgotājiem. Ka beigās neizrādās "iedzīvotāju patruļas" par heroīna naudu".

Lai nu kā – lai padarītu legālās narkotikas par nelegālām, cilvēki aktīvi paraksta dažādas petīcijas interneta vidē. Arī portālā manabalss.lv pāris nedēļu laikā iniciatīva pret legālajām narkotikām savākusi jau 5200 parakstus no nepieciešamajiem 10 000, lai to varētu iesniegt likumdevējam – Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ārpus ētera
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt