Tviterapskats: Par uzvarām un zaudējumiem, tumsonību un Eirovīziju

Nedēļu sākām ar nīsto Uzvaras dienu un tā arī to pavadījām bez uzvarām hokeja laukumos un Tieslietu ministrijas gaiteņos. Nacionālais sporta veids tviterī – Eirovīzijas komentēšana gan nelika vilties un, kā jau daudzi juta, – Justs finālā tika.

Tik daudz glupību šonedēļ sociālajos tīklos apspriests, grūti izvēlēties, ar ko sākt. Glupības numur viens vai arī izsmalcināta ņirgāšanās ir Rīgas mēra atziņa, ka bez uzvaras Otrajā pasaules karā nevarētu svinēt nedz 4.maiju, nedz 18.novembri. Savā ziņā pasakainā situācijā Rīgas mērs ir nonācis –  trāpīgi teic Madara Fridrihsone ‏@MFridrihsone.

Kamēr viens apzināti šķeļ, citi meklē, kā vienot visus Latvijā dzīvojošos. Katrā trešajā tvītā piesaucot liberāļus kā lamu vārdu un cīņu kā galveno darbības vārdu – Tieslietu ministrijas parlamentārais tvitersekretārs Iesalnieks iestājas par ģimenes vērtībām, ko apdraudot Stambulas konvencija. Tas ir karš, kurš svarīgs kā latviešu, tā krievu mātei, pārliecināts politiķis.

Žurnāliste Sandra Veinberga @sandraveinberga, kurai arī līdzīgi kā tieslietu ministram un viņa parlamentārajam sekretāram patīk tviterī bloķēt sev netīkamos viedokļus, Tieslietu ministriju dēvē par tumsonības ministriju.

Visā jezgā ap konvenciju labu vārdu gūzma tiek prezidentam Vējonim, kurš to visu nodēvē par „sapīšanos meistarībā”. Un pēc šāda komentāra tviterlietotāji ar nepacietību gaida, kuru konvencijas aizstāvju kategorijā pēc Iesalnieka un Rasnača loģikas tiks ievietots prezidents – vaicā Gints Knoks @Knoks.

Viņš un daudzi citi vairs nevar lasīt tieslietu ministra domas tviterī, jo viedokļu pretinieki tiek vienkārši bloķēti – ministra vārdiem – Troļļi, spamotāji un baumotāji tiek izslēgti, atstāti tikai pieklājīgāki ļaudis. Pieklājīgs nav Mārtiņš Bondars, kurš esot saņēmis bloku basketbolā, volejbolā, bet tagad var pievienot arī bloku politikā. Arī deputāts Kārlis Seržants ir slikto sarakstā, lai gan pats dievojas, ka neko labu par Stambulas konvenciju pat vēl neesot pateicis.

Baumotājs ir arī Jānis Zalgauckis @Zalgauckis viņš baumo, ka Rasnača tviterī bloķēto cilvēku saraksts ir garāks par viņa sekotāju listi. Iespējams, ministram ērtāk būtu vienkārši izdzēsties no tvitera.

Atliek vien iegaumēt, ka turpmāk, dzirdot šo politiķu atsaukšanos uz sabiedrības vēlmēm un viedokli, - tā ir viņu pašu radītā komfortablā sabiedrība un svarīgi nepieļaut šādas sabiedrības radīšanu arī ārpus sociālajiem tīkliem.

Bet, ja par to, kas patiesi vieno – hokejs un Eirovīzija. Hokeja laukumos vēl uzvaras gaidām un piespiesti smaidām par skaistiem zaudējumiem, otrs nacionālais sporta veids – Eirovīzijas komentēšana tviterī rit pilnā sparā.

Pa trāpīgai frāzei tiek visiem – Izraēla fonā demonstrē rotējošos ierēdņus, poļu musketieri var lieliski izmantot matu kopšanas līdzekļu reklāmās. Šogad uzvarētājam vajadzētu sevi uz skatuves aizdedzināt. Būtu jautri paskatīties, cik daudzi sevi dedzinās nākamgad. Austrālija ir mana otrā mīļākā Eiropas valsts Eirovīzijā. Un Latvijai šķita, ka tās ļaunākais murgs ir Solvita Āboltiņa?  - tā un līdzīgi ķiķina tviterī. Kaut kas ir mainījies, spriež tviterlietotāja Lea @latviangrev, viņai nav skaidrs, kā iespējams skatīties Eirovīziju, par to runāt un nekaunēties. Viņas  jaunībā tā nebija pieņemts.

Jā, dažas lietas laika gaitā mainās, bet dažas ne, galu galā ir pavasara izskaņa – pēdējo zvanu un eksāmenu laiks ir sācies. Dievs radīja pasauli sešās dienās, jo pirmdien vajadzēja to nodot kā diplomdarbu. Un tieši tāpēc 75% Zemes klāj ūdens, joko studenti tviterī.

Savukārt būtiskas un pamatotas izmaiņas izlaidumu koncepcijā rosina tviterlietotāja linda @parspilejums:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti