Tviterapskats: Par tikumību, totalitārismu un Bērziņa zāģēšanu

Pēc Lieldienu brīvdienām tviterlietotāji šo nedēļu pavada, diskutējot par tikumību un tās saistību ar ārpolitiku un totalitāru valsti, tāpat cītīgi tiek skaitītas vakara un rīta lūgšanas. Tās tiek uzklausītas un ar neviltotām gavilēm nedēļas izskaņā tiek saņemta ziņa – tviterī ilgi zāģētais un cirstais Bērziņš beidzot izvēlējies krist. 

Lai visu nedēļu nebūtu jāgaida prezidenta Bērziņa lēmums, iespējams, lai īsinātu visiem laiku, pirmdien ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs @edgarsrinkevics paziņo, ka viņu neizbrīna SC & NA kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva Latvija, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim.

Tik asi ministrs saka par Izglītības likuma grozījumus, kas nosaka, ka skolās turpmāk būs aizliegta tādu mācību līdzekļu un citu materiālu izmantošana, kuri var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko audzināšanu. Šis notikums jau daudz apskatīts politisko ziņu lentās un izraisa arī pamatīgu vētru tviterī.

Dmitry Golubev ‏@lastguru_net steidz piekrist, sakot SC un NA ir vienas rubļa monētas divas puses: viena bez otras nevarētu eksistēt. Tikmēr no otra flanga skan – pats tāds. Piemēram, Ainārs Belovs ‏@AinarsBelovs neuzskata, ka par tikumību varētu spriedelēt cilvēks, kurš lepojās, ka ir gejs.

Aivaram Lembergam @AivarsLembergs nepatīk palikt ēnā, tādēļ viņš tviterī cenšas pieliet vēl mazliet eļļas, sakot - ES prezidējošais ĀM @edgarsrinkevics pēc būtības pateica, ka koalīcijas partnera NA mērķis ir apvērsums Latvijā. Jāseko pierādījumiem vai demisijai!

Pēc šādas analoģijas pašam Lembergam būtu ne tikai simtiem reižu jādemisionē, bet ar pliku dibenu jāmet kūleņi liedagā – šādu dzēlīgu atbildi publicē Māris Alksnis @MarisAlksnis.

Tikmēr Raivis Zeltīts @RaivisZeltits aicina raudzīties pavisam citā virzienā, jo tautas ticējums vēsta - ja Rinkēvičs tviterī taisa skandālus, tad kaut kas var notikt ar ''Citadeli''. Jābūt modriem. Savas likumsakarības un mēnesfāzes skandālu periodiskumā saskatījuši arī ASTR @AstrologiLv, ārlietu ministram sakot:  “Jūs esat iecienījis #PilnMēness svarīgiem paziņojumiem. Ja gribat maksimālu traci - lieliski. Ja sapratni - pilnīgi nevietā!”

Bet par tikumību runājot, īpaša tikumības stunda un pārbaude būtu jāsarīko pašiem deputātiem, lai pārliecinātos, ka šie tiešām saprot par ko balso, lai izšķir vai divas sievas ir tikumīgi vai nē, vai izsaimniekot un pārdot savus balsojumus ir vai nav tikumīgi, pukst tviterlietotāji.

Piemēram, Kristaps Kārkliņš ‏@krispijs teic - Ja Saeimas vāvuļotāji būtu tik tikumīgi, kā to vēlas ieviest skolās, tad Latvija dzīvotu daudz labāk. Un tikumīgi būtu vispirms ratificēt pilnībā Eiropas Sociālo hartu, lai darba alga arī Latvijā beidzot būtu taisnīga, piebilst Krista Milberga ‏@AdvokateKrista.

Bet teju ik vakaru tviteris iet gulēt ar lūgšanu, jo īpaši ceturtdienas vakarā – viens pēc otra, arī sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, Intars Rešetins @Resetins skaita – Andri! Lūdzu, nē!

Arī Andris Ušackis @AndrisUsackis jūtas kā bērnībā - Gulēt ejot gribētos, lai no rīta piepildās #tvitervēlēšanās, lai mums būtu jauns Prezidents.

Prezidenta solītais piektdienas paziņojums tiek gaidīts ar nelielām bažām, pirmkārt jau  Sencis @sencis_  pieļauj, ka Bērziņš varētu būt vienkārši aizmirsis, ko bija izdomājis kandidēšanas sakarā.

Vēl sliktāk būtu, ja atbilde par kandidēšanu no Bērziņa mutes skanētu apmēram šādi: "Nē, nu jā." vai: "Jā, nu nē", satraucas Māris Antonevičs @marisons. Bažīgus dara arī prezidenta ieplānotā vizīte alus darītavā pirms svarīgā paziņojuma.

Visu dienu Bērziņu zāģējuši, vakarpusē tviterī gavilē. Ulvis Siliņš @UlvisSilins Labākais, ko Andris Bērziņš līdz šim ir izdarījis, ir pieņēmis lēmumu par nekandidēšanu uz otro termiņu. Gandrīz vai neticams lēmums. Līdzīgi domā arī Indra Sprance @IndraSprance un Sanita Jemberga @jemberga viņai Prezidents Bērziņš beidzot sāk patikt.

Krišs Ēlerts @krisselerts īsi Apkopo visu atjaunotās Latvijas prezidentu paveikto Krišs Ēlerts @krisselerts :

Iespējams, turpmāk 10.aprīlim būtu jābūt svētku dienai, jautājoši rosina Jānis Celmiņš @JanisCelmins, tikmēr Elita Veidemane @elitaveidemane ir viena no retajām, kura aicina pārstāt ņirgāšanos:  “Kad prezidents ir pateicis, ka nekandidēs, skatos, kā daudzi metas viņu izņirgt. Varbūt tomēr atturēsities no riešanas? Necienīgi kaut kā.”

Lai nu mums visiem būtu patiess prieks par nākamo prezidentu, kuru partijas kaut kur perina... jaunu lūgšanu sāk skaitīt @DagnijaNeimane, bet Anita Daukšte @AnitaDaukste atgādina, ka arī politikā visgardāk smejas tas, kurš smejas pēdējais #īstais prezidenta kandidāts.

Varbūt ievēlam citu Andri Bērziņu par prezidentu – pirms naktsmiera vēl tviterī esošos pakaitina Pēteris Pūrītis @peterispuritis. Tad viņš, gribot negribot būtu jāsauc par Andri Bērziņu Otro. (c) @melnsuzbalta.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt