Tviterapskats: Ņemcova slepkavība pārējo padara nebūtisku

Deputāti–dzērāji, iznīcinošais progresa vilciens, televīzijas šovu apspriešana ir šīs nedēļas Latvijas tvitertelpas aktualitātes, kuras nebūtībā aizslauka piektdienas naktī notikusī Krievijas varas opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavība.

Sāksim ar aktuālo un traģiski biedējošo, turpinot ar izklaidējošākām tēmām. "RU opozīcionāra B.Ņemcova slepkavība ir apliecinājums tam vājprātam, kas valda RU, līdzjūtība ģimenei, vāra cerība uz objektīvu izmeklēšanu" – tā viens no pirmajiem Latvijas politiķiem tviterī uz piektdienas nakts notikumiem reaģē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš @edgarsrinkevics.

Pārējās amatpersonas čuč saldi un mierīgi – pukojas elita Veidemane @elitaveidemane, liekot tviterlietotājiem jau kārtējo reizi sašust par lēnīgo Rīgas pils saimnieku. Martins Tarlaps @MTarlaps pat nekaunīgi pieļauj – brīvdienu rītos viņu ir grūtāk reanimēt. Bet ko nu par prezidentu – jau apnicis viņu kritizēt, atzīstas Zane Peneze. @ZanePeneze.

Bet kopumā sašutums un bailes ir pirmās reakcijas tviterī. Sanita Jemberga ‏@jemberga vērtē - "Pamosties ar ziņu, ka nogalināts Boriss Ņemcovs..ir tas pats, kas dzīvot blakusdzīvoklī ar slepkavu bandas vadoni"

"Krievija veļas atpakaļ tumsonībā. Izskatās, ka viņa jau ir nokļuvusi galapunktā. Un diemžēl mēs dzīvojam tam ļoti tuvu." Tā Juris Šleiers @JurisSleiers.

Ne mazāk satraucoši ir manīt arī tādus tvītus krievu valodā, kuros izteikta sajūsma un prieks par cilvēka nāvi, grūti pateikt, vai šie konti daļa no Krievijas propagandas mašinērijas vai reāli patstāvīgi domājoši cilvēki, cerams – pirmais variants.

"Laikam Krievijā tiešām krīze, ja jāšauj pilsētas centrā un vairs nevar atļauties poloniju vai kaut vienkāršu satiksmes negadījumu". Tāds Mārtiņa Vilemsona ‏@M_Vilemsons viedoklis, tikmēr atsevišķi tviterlietotāji sestdien dodas nolikt zilus un dzeltenus ziedus pie Krievijas vēstniecības – Ņemcova piemiņai.

Pašmāju aktualitātes uz brutālās slepkavības fona, protams, nobāl, piemēram, alkoholisms Saeimas namā. Izrādās, tur ir arī tāds līdz šim nedzirdēts deputāts Andris Vilks (nejaukt ar citiem pazīstamākiem Andriem Vilkiem) no Nacionālās apvienības, kurš deputāta dūšā esot slikti uzvedies slimnīcā. Kādā intervijā Latvijas Radio Saeimas spīkere žēlojās, ka gudro ļaužu namu ir pārņēmusi zaļā pūķa vara un sērga, bet racionālu ideju, kā tikt ar to galā, neesot. Varbūt noder Gata Madžiņa @Madzins  teiktais „Savulaik bija doma ministrijas izvietot reģionos. šķiet, Saeimai tīri piemērota vieta būtu Straupe.”

Nu ja! Strenči ar no turienes nav tālu – piebilst Maija Pētermane @Paija.

Mazliet jau nopietnākos toņos tviterī notiek diskusija par dzelzceļa "RailBaltica" būvniecības plāniem un sabiedrisko apspriešanu. Šoreiz gan diskusiju pretinieks ir ārējs – tie cilvēki, kuri sabiedriskajās apspriešanās kritizē un iebilst pret. Tēlaini Arvis Villa @Skepse vērtē - progresa vilciens pāri svētajiem īpašumiem… šķiet tādus projektus LV tikai diktatūrās bez pretestības spēj realizēt… skumji. Indra Sprance @IndraSprance domā līdzīgi -  #RailBaltica apspriešana notiek īsteni latviskā garā. Šķiet, būtu vara, nekur tālāk par slēgtu dabas rezervātu arī netiktu.

Un, paturpinot iepriekšēja tviterapskata latviskās dzīvesziņas tēmu - diemžēl bieži reģionos tā ir aptuveni šāda, Ivara Motivāna @Ivars_Motivans formulēta "Dodiet darbu un naudu! Labi, uzbūvēsim rūpnīcu (dzelzc.etc.) NĒ! Būs troksnis un piesārņojums. Dodiet darbu un naudu!"

Un, noslēdzot tviteraspkatu, vēl viena diagnosticējoša atziņa – svētdienās daudziem patīk sekot līdzi TV šoviem, tos komentēt tviterī – piemēram, "Supernovas" finālam. Protams, taisnība ir arī Kristapam Skutelim @krizdabz "Dzīve ir krietni mierīgāka, ja neseko Supernovām un Oskariem". Tomēr latviskās identitātes pamatā praktiski jebkurā situācijā var likt Raivja Šulca @McRaivii frāzi – "Lai kas arī uzvarētu, viss būs slikti. Un vai tā būtu Supernova vai Saeima – vienmēr jāizvēlas mazākais ļaunums". (c) @AValdbergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti