Tviterapskats: Nekur nebraukšanas nedēļa

Tie, kas nav sociālajā tīklā "Twitter", šonedēļ ziņu par jauno pases dizainu, visticamāk, pamanīja kā īsu rakstiņu ar interesantām fotogrāfijām. Tie, kas tviterī ir, šo ziņu uztvēra kā vienu no viedokļiem bagātākajām uzskatu vētrām sociālajā tīklā. Bet tas nebija vienīgais, kas šonedēļ nodarbinājis tvitera lietotāju prātus.

"Nekur nebraukšu," tas varētu būt šīs nedēļas moto. Nekur nebrauks prezidents, kurš nu izlēmis, ka uz Maskavu Uzvaras dienu svinēt nedosies, nekur nebrauks "Expo 2015" Latvijas paviljona veidotāji, nekur nebrauks protestētāji, kam nav pieņemamas augstās biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, bet dizaina "feinšmekeri" paliks Latvijā, jo tiem, vismaz spriežot pēc vētras tviterī, jaunais Latvijas pilsoņu pases dizains liek no kauna ceļošanas dokumentu paslēpt un sašutumā murmināt "nekur nebraukšu!"

"Liela diena Latvijai! Nebūsim Expo un prezidents nebrauks uz Maskavu 9.maijā. Gandrīz gribas saukt to par izlēmību," tā tviterī raksta Madara Melne Tomsone.

Gaidot prezidenta lēmumu, kurš, citējot pašu prezidentu, "visu mūžu bijis iekšā", tvitera tauta šķiet jau visu pulveri izšāvusi un indes zobu notrulinājusi, tāpēc nebraukšanas lēmuma paziņošana izskan kā kluss čiks. Rosināts tiek vien nepalaist garām iespēju un papildināt mutvārdu zelta fondu. Nedaudz pārfrāzējot, lai nav jāaiztaisa ausis bērniem, kas klausās radio, Kaspars Ozols rosina:

"Es joprojām uzskatu, ka "lēmums visu mūžu iekšā" ir pelnījis atrasties latvju mutvārdu zelta fondā līdzās "pie {pēcpuses} mazas ragaviņas."

Nebraukšana uz "Expo" un ozolveida paviljona necelšana izsauc plašāku rezonansi. Viens ir lielākās daļas tvitera lietotāju attieksme pret vajag/nevajag Latvijai doties uz "EXPO", ko var raksturot ar reklāmista Ērika Stendzenieka tvītu:

"Domāju, tukša, tīra telpa ar uzrakstu "It's 2015, google it!", būtu ārkārtīgi efektīvs un pamanāms Latvijas paviljona EXPO risinājums."

Otrs ir veids, kā šis lēmums tika pieņemts, - par to tviteristiem ir ko teikt. Tā Raivis Spalvēns tvīto: "Vērojot ministru kabineta diskusiju, rodas iespaids, ka tūlīt valdība vērsīsies pie klātesošajiem žurnālistiem: "Varbūt jūs vēlaties novest līdz galam "World Expo" projektu?""

Ko teikt ir arī Nellijai Ločmelei. Viņa raksta: "Joprojām nevaru atgūties no šausmām, kas pārņēma, skatoties MK lemšanu par EXPO. Valdība kā slikti organizēta dzīvokļu kooperatīva sapulce."

Bet tepat Rīgā šonedēļ gatavojamies "nekur nebraukšu" vilnim – no šodienas braucieni Rīgas sabiedriskajā transportā kļuvuši dārgāki un izmaksās vienādi gan Rīgā deklarētiem, gan nedeklarētiem braucējiem.

Par to sajūsmā nav Ilze Meistere:

"Bļāviens, es gandrīz dzemdēju stāvot rindā pēc tās štrunta rīdzinieka kartes un vienīgais, ko es varu - ar atlaidi uz zoo aiziet."

Bet augstākās putas šonedēļ uzkultas jaunā pases dizaina dēļ. Izskan balsis, kam jaunā pase ar Vaideloti, Lielvārdes jostu un himnas nošu fragmentu patīk, piemēram, Elinai Kursītei ne tikai patīk jaunais pases dizains, bet ir arī pārdzīvojumi – pase nomainīta pirms sešām dienām un ir bez jaunā dizaina. „A nu ka dodiet jauno, šakāļi!” raksta Elīna.

Netrūkst pretēju viedokļu:

"Pasu jaunais dizains izskatās pēc bērnudārza beigšanas apliecības. Vēl puķītes varētu iespiest par katru bērnu. Un atverot skanētu himna," tā tvīto Silva Suhaņenkova.

"Nu labi, tas pases dizains ir smieklīgs, jo atgādina, ka katrā iestādē ir ierēdņu kontingents, ko ārkārtīgi uzvelk tautiskie dizaina motīvi," tvīto Reinis, arī viņš nav sajūsmā.

Bet kopsavilkuma vietā – divi tvitera ieraksti. Viens no sabiedrisko attiecību un mārketinga portāla "7guru":

"Mums ir jauns latviešu sakāmvārds: Dari ko darīdams, kādam tas vienmēr nepatiks. Jaunais pasu dizains izrādās raisa pat dusmas un sašutumu.."

Un otrs no kolēģes Latvijas Radio – Madaras Fridrihsones, kura raksta:

"Par uzkrātajiem "Gudrajiem punktiem" es varētu apmeklēt 60 piedotspējas seminārus."

Varbūt iztiekot bez semināra, bet šķipsniņa piedotspējas šķiet noderētu mums katram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti