Tviterapskats: Mērkaķi skafandros un ar granātu un «Comedy Knab»

Interesanta nedēļa publiskajā telpā – tviterlietotājiem netrūkst tematu, par ko izteikt savu viedokli un vērtējumus. Prezidents kļuvis par pieprasītu reklāmas modeli, kārtējo komēdiju spēlē korupcijas apkarotāju klubs (KNAB). Finanšu ministrijai ienākusi prātā doma, ka tā varētu pelnīt ar interneta bloķēšanu. Mērkaķojas arī Rīgas domē.

Ir daudz nopietnu problēmu mums valstī, bet netrūkst arī priecīgu brīžu. Sāksim ar pozitīvo – ar kādai ģimenei nozīmīgu pavērsienu.

‏ Uldis Ķirsis @UKirsis šonedēļ visiem palielās:

Pēc neticīgo šaubām, fakts pēc fakta un tiešām – bērnu poliklīnika Šarlotes ielā ir tā, kur uz pakalpojumu jāgaida nieka četri gadi. Diez kas ir tie zīdaiņi, kuri tiek pie fizioterapijas, ja rinda ir četrus gadus un zīdainis jau “teju pilngadīgs”… Par to gan varētu padomāt.

No valstiskās puses raugoties, viss ir kārtībā – mums ir lieliska bezmaksas medicīna! saka Māris [email protected]_affair, jo kā nu ne – šāda bezmaksas medicīna arī valstij neko nemaksā.

Bet naudas jau tāpat nav, to dzirdam bieži, un Finanšu ministrija izdomājusi, ka to varētu nopelnīt, bloķējot internetu. Valsts ieņēmumu dienests varētu neļaut piekļūt tādām lapām, kurās notiek tirgošanās, bet nodokļi netiek maksāti. Līdzīgi kā ar interneta azartspēļu lapām. Tas, ka tikai valsts iestādēm interneta bloķēšanas ideja šķiet laba un ka tā reāli strādās, kā iecerēts, nav nekāds noslēpums, tviterī tādas ilūzijas nelolo.

Ilmārs Poikāns @ilmarmors jeb Neo, kam ar VID interneta un datu glabāšanas prasmēm jau ir pieredze un sena attiecību vēsture, saka tieši un atklāti: Viens idiots sev izkārtoja iespēju kaut ko bloķēt internetā, nākamais jau rindā. Un tam nebūs ne gala, ne malas.

Juris Petersons @jpetersons, iepazinies ar ideju, pauž, ka ar šo likumu tiek bruģēts plats ceļš uz trakomāju.

Bet, ja jau maisam taisa galu vaļā, jāsāk jau domāt - diez kurš „mērkaķis ar granātu” nākamais gribēs sev tiesības bloķēt nevēlamas tīmekļa vietas?

Jurģis Ķiršakmens pieļauj, ka tas varētu būt Valsts valodas centrs. Un tad gan, zinot kā ar pareizrakstību daudziem iet tviterī, emuāros un sociālajos tīklos, internets vairs Latvijā nebūs pieejams. Protams, izņemot Valsts valodas centra mājaslapu.

Par mērkaķiem runājot, daudzi rīdzinieki pamanījuši, ka Kronvalda parkā uzradusies pāris metru augsta skulptūra – pērtiķis kosmonauta skafandrā. Varētu padomāt, ka to  Nils Ušakovs uzlicis par godu Valsts valodas centram, diezgan atbaidoša daudzu vērtējumā. Tomēr nē. Nilu uztrauc ne tikai Valsts valodas centrs – vēl viņam rūp arī dzīvnieki, tie, kas piedalījušies kosmosa izpētē. Tas esot veltījums viņiem.

Kāds sakars Kronvaldu Atim ar dzīvniekiem Visuma izpētē? Kāds sakars Rīgai ar dzīvniekiem Visuma izpētē? Kas tas pa murgu? Viens pēc otra birst tviterlietotāju jautājumi, kuri pieļauj, ka atbaidošo figūru, iespējams, veidojis pats Ušakovs.

Rīgas dome un tās priekšnieks atbildes īsti nesniedz, tādēļ tās sāk meklēt paši tviterlietotāji, lai mērkaķotos pakaļ. Agnis Sauka @AgnisSau skaidro, ka šāds piemineklis ir, jo Latvija ir pasaulē atzīta zinātnes lielvalsts, kuras mežos dzīvojošie pērtiķi ir veicinājuši kosmosa izpēti.

Bet, lai nu ko, padomju mantojuma un tās kosmosa sasniegumu popularizēšanu šoreiz Nilam nevar piešūt, jo krievi kosmosā sūtīja suņus, amerikāņi mazus pērtiķīšus.

Daudz labāk par pērtiķi skafandrā izskatās mūsu valsts pirmais modeļu pāris. Tviterlietotāji ir pārsteigti par prezidenta un viņa kundzes sadarbību, pozējot latviešu dizaineres Annas Osmuškinas tērpos itāļu modes žurnālam, kā arī reklamējot pavārgrāmatas.

Kā redzams, prezidenta amats ir lielisks karjeras pakāpiens, lai iegūtu pasaulē tik augstu vērtēto apģērbu modeļu demonstrētāja vietu, iesmej Alberts Jodis ‏@AlbertsJodis.

Ivo Kiršblats ‏@kirshblac prezidentu aizstāv – viņš tautai tuvs prezidents. “Pavārgrāmatas izlozē, fotosesijās pozē. Tas tev nav no Fēniksa 7os iznākt un ar pandataksi uz pili gulēt braukt”.

Savukārt, vērtējot to kā sabiedrisko attiecību aktivitāti jeb PR, Mareks Matisons™ @marruciic aicina pievērst uzmanību pašam amata nosaukumam - ne velti amata nosaukums ir "PRezidents" - bet, nu šī @Rigas_pils "aktivitāte" ir tik tukša, ka bail.

Bet, ja nu kādam patiešām vajadzētu pamācīties sabiedriskās attiecības, tie ir mūsu korupcijas apkarotāji. Nepietiek ar to, ka ar savu darbu tie aizvien vairāk līdzinās komēdijai – nu arī tviterī, komunikācijā ar sabiedrību  tie sāk apliecināt savu dīvaino statusu. Piemēram, publicējot ziņu par to, ka Ģenerālprokuratūrā sākta pārbaude par Jutas Strīķes identitāti, tai pievienota bilde, kur bijusī darbiniece kariķēta nacistu uniformā.

Šo pat nekomentēšu. Otra jautrā izdarība: pēc ziņām par to, ka korupcijas apkarotāji pazaudējuši 200 lapas ar slepeniem dokumentiem, tie tviterī uzstājīgi prasa atklāt informācijas avotu un pārstāt ziņu publicēšanu.

Diez kā viņus vispār var uztvert nopietni - jautā tviterlietotāji. Tas kantoris kļūst komisks. Precīzāk – traģikomisks, skumji secina Vilku lēdija @LadyyWollff

Un Māris Ūdris @arlekiins piebilst, ka tā arī viņus turpmāk varētu saukt – Comedy KnaB Latvia 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti