Tviterapskats: Kurš ir Ušakovs, kurš ir bibliotekārs un kad jāpilda mājasdarbi?

Ko drīkst un ko nedrīkst darīt svētdienās? Vai bibliotēka mājās ir apkaunojums un iemesls apsmiešanai? Vai skolēniem ir jāmācās smagi un daudz, vai tomēr tiem pienākas arī nedaudz bērnības, vai var tikt ārā no bedres, turpinot rakt? Šādi un citādi eksistenciāli un filozofiski jautājumi nodarbina pavasarīgos tviterprātus.  

Jau pirms nedēļas tviterlietotāji pamatīgi sadeva Rīgas mēram Ušakovam - ne visai veiksmīga viņam karikatūra par tēmu okupācija. Apzināta kaitniecība un sabiedrības šķeltniecība, apzināta vai neapzināta muļķība – kas nu to lai zina. Bet principā viņa vēstījums sabiedrībai – Latvijas okupācija bija pašu latviešu vaina. Tai mēra birojā tikai kaķi vai arī kāds PR konsultants uzturas? Tāds jautājums vietā no Guntas Slogas @GuntaSloga.

Tiek sagaidīta vismaz atvainošanās, kļūdu atzīšana, kaut vai kāds neveikls un naivs, kaut nedaudz ticams attaisnojums, piemēram, ka tā ir mēra kaķu pavasara laika provokācija, hormoni trako vai ko tādu... Bet velti.

Ušakovs ir izlēmis, ka labākais veids, kā tikt ārā no bedres, ir turpināt rakt, smīn tviterlietotājs Kristaps Sils @KristapsSils raugoties, kā Ušakova sieva sociālajā tīklā “Facebook” vēršas pret sava vīra terorizēšanu. Līdzīgi kā pēc uzbrukumiem Parīzes karikatūru žurnālam, kad liela daļa pasaules vienojās atbalsta akcijā zem saukļa  „Je suis Charlie” jeb „Es esmu Šarlī”, viņa desmitpunktu pamatojumā aicina cilvēkus atbalstīt savu vīru un paziņot – ka viņi ir Ušakovi. Tā, it kā tā būtu goda lieta.

Tviterlietotājuprāt, izskatās, ka „Ušakovs” ir jauna diagnoze, ko iegūst Tvaika ielā,  saka Zanda @Mojito41

Viņai piekrīt arī Krišs Ēlerts @krisselerts: No sākuma Ušakovs pasmējās par PSRS noslaktētajiem latviešiem, bet viņa sieva par Parīze noslaktētajiem žurnālistiem.

“Es neesmu, nekad neesmu bijusi un nebūšu Ušakovs. Un ja nu es kādu dienu apgalvoju, ka tomēr esmu, sūtiet mani ārstēties”, reaģē Ilze Meistere ‏@IlzeMeistere

Tomēr, tā ir jāmāk - pateikt kaut ko izcili stulbu un pēc tam padarīt sevi par “svēto mocekli”. Bravo! Māris Alksnis @MarisAlksnis aplaudē Nilam, stāvot kājās!

Bet ko darīt, ja apstādina policists, un stādās priekšā, ka ir Ušakovs, vai man - drošs paliek nedrošs – jāsaka, ka es arī esmu Ušakovs? Tā nedaudz apmulsis ir tviterlietotājs ar vārdu nepareizais @Nepareizais, raugoties uz policista Jevgenija Jevstifejeva “Facebook” profilu, kurā apgalvots, ka viņš esot Ušakovs.

Bet liekot mierā svēto mocekli, par tiem, kas mokās skolas solos un pēc tam arī mājās apkrauti ar mājasdarbiem. Parādījusies iniciatīva, ka vajadzētu aizliegt bērniem uzdot mājasdarbus brīvdienās, lai bērni atpūšas un var vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni. Tviterlietotāja Burvīgā ‏@gribupicuu būtu ar visām rokām par, pat vēl vairāk, viņasprāt, skolotājus,  kuri uzdod mājasdarbus uz brīvdienām vajadzētu upurēt sātanam.

Nemana tviterī pārāk daudz skolēnu, kuriem būtu kādi iebildumi pret šo ierosinājumu, savukārt tie, kuri skolā vairs neiet, bet sakās tur pabijuši, šo ierosinājumu mīl vēl mazāk nekā Ušakovu. Vēl viens ceļš uz degradāciju, domā Jānis Ikstens @JanisIkstens.

Artim Spertālam @artis_spertals paliek slikti no šāda veida „demokrātijas”. Un daudzi jo daudzi tvīti sākas ar „bet manā laikā” – i mājasdarbus varēja izpildīt, i pa pagalmu dauzīties. Izlaidušies un slinki viņi visi.

Gunita Barisa @GunitaBa gan atgādina, ka tad, kad mēs esam lieli, mums māca pretējo - nenest darbu uz mājām.

Bet, ja nu šis priekšlikums iziet cauri un tiešām brīvdienās ģimenēm ar bērniem nebūtu jāpilda kaudze mājasdarbu, kur tie liktu šo brīvo laiku?  Risks, ka tie to vienkārši notrieks lielveikalā. Iespējams, tādēļ, iespējams, nē, parādījusies vēl viena sabiedriska iniciatīva, prasot, lai svētdienās tirdzniecības centri būtu slēgti.

Te arī domas dalās – daži jau steidz iniciatīvas autoram uzstādīt medicīnisku diagnozi, citi satraucas par nodarīto kaitējumu ekonomikai. Citi teic – daudzviet Eiropā svētdienās veikali ir ciet un nekas – dzīve turpinās. Problēma gan slēpjas kur citur, trāpīgi norāda Pauls Bankovskis @bankovskis - svētdienas slēgto veikalu idejas autori, šķiet, nenojauš, ka citur iemesls ir arodbiedrības, kas brīvdienās spiež pārdevējiem maksāt dubulti.

Bet mūziķis Ralfs Eilands @RalfsEilands teic – tādā gadījumā visi citi līdzinās Ziemeļkorejai. Ziemeļkorejā nedrīkst braukt ar auto svētdienās, lai "vairāk laika pavadītu ar savu ģimeni". Braukšanai vajagot īpašu atļauju.

Bet, ja jau valsts diktē, kas un kā jādara, kad jāpavada laiks ar ģimeni, kad iepērkoties Mahris Zmeycharauski @Zmeycharauski iesaka iet vēl tālāk - Vajadzētu ne tikai slēgt tirdzniecības centrus svētdienās, bet arī izsniegt cilvēkiem sakarīgus dienas plānus, par kuru nepildīšanu - cietums.

Ja šī tendence turpināsies Arvis Villa ‏@Skepse pieļauj, ka jau pavisam drīz politiķi atbalstīs tautas iniciatīvas, svētdienās LV nedrīkstēs: iet uz lielveikalu iepirkties; skolēni pildīt mājasdarbus; skatīties negatīvos analītiskos TV raidījumus...

Lai gan, ja tos neskatītos, mēs iespējams nekad neuzzinātu, ka arī vienkāršā Kuldīgas novada bibliotekāru ģimenē var piedzimt izcils sportists!  Ernests Gulbis ir lielisks piemērs tam – ķiķina Māris Alksnis @MarisAlksnis.

Un ņemot vērā jauno nekustamo īpašumu nodokļu apiešanas shēmu, Ivars Svilans ‏@ivarssvilans rosina – vajadzētu pārbaudīt vēl vienu aizdomīgu objektu. Gaismas pili. Viņam aizdomas, ka tā ir kādam savrupmāja. Ne jau velti tur ir kaut kāda "Ziedoņa zāle".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti