Tviterapskats: Kopumā mierīgais 16. marts, izraidāmie un aizdomīgie

Tauta, ziņojiet, ja redzat kādu ministru pie pieminekļa! Es ar binokli skatos no MK jumta, bet cigarešu dūmi apgrūtina redzamību. #16marts rītā tviterī palīdzību lūdz premjera Māra  Kučinska izmiešanas tviterkonts ‏@KucinskisM.

Kopumā jau 16.marts pagāja mierīgi, ja vien neskaita izrādi, ko sarīkoja Kremlim pietuvinātais "žurnālists" Greiems Filipss, kurš ziedu nolikšanas laikā pie Brīvības pieminekļa ziedus nesaņēma, viņam tika tas gods tikt eskortētam līdz kārtības sargu auto.

Tas tirliņš bija jāsavāc pirms gājiena klusi, nevis miljons kameru priekšā. Gribējām kā labāk, sanāca ļoti stulbi… :( vērtē Māris Alksnis ‏@MarisAlksnis, un līdzīgas domas pauž arī daudzi citi tviterlietotāji.

Un kamēr Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks sūdzas par Latvijas nožēlojamajiem medijiem, kuros galvenā ziņa un foto no leģionāru piemiņas pasākuma ir viens ķērcošs Kremļa britu provokators, tikmēr disonē viņa partijas biedrs Jānis Dombrava @janisdombrava, kurš pārliecināts, ka Filipsa darbības metodes bija redzētas viena kolēģa izpildījumā. Esam pieraduši pie provokācijām, tāpēc Kremļa blogeram nekas nesanāca.

Sanāca, sanāca un kā vēl sanāca – viennozīmīgs ir citu tviterlietotāju vērtējums, ar prieku un retoriskiem jautājumiem – kādēļ vispār ielaida un ļāva te braukt – tiek uztverta ziņa par Filipsa izraidīšanu no Latvijas un iekļaušanu melnajā sarakstā. Vien advokātam Artūram Zvejsalniekam Iekšlietu ministrijas rīcība šķiet dīvaina Artūrs Zvejsalnieks @AZvejsalnieks "kremļa atkritumam Filipsam sagādā skatuvi pie Pieminekļa un aizved uz Krieviju, tas lai ātrāk varētu dot intervijas RUS TV?"

Izraidītais gan neko daudz neskumst, jo savā tvitera kontā raksta: "Pēc deportācijas no Latvijas ir jauki būt Krievijā – valstī, kur tiek ievērota vārda brīvība un žurnālistu tiesības”. Atliek vien viņam novēlēt izbaudīt šos labumus - vēl lielāka brīvība ir Ziemeļkorejā, viņu pamāca tviterī.

Bet atgriežamies Latvijā. Filipss nav vienīgais, ko vēlas izraidīt. Uz laukiem vēlas sūtīt arī tos jaunos ārstus, kuri pabeiguši rezidentūru – šādu priekšlikumu virza veselības ministrs. Topošā ārste Linda tviterī smīkņā - @LindaKmed: "Kāds prieks un laime, ka neiestājos&nestāšos valsts rezidentūrā! Gan jau vēl viskko izdomās nākotnē!"

Advokāte Elīna Girne šajā idejā saskata padomju laika iezīmes - @elina_girne: "Tas ir rekets pret ārstiem. Izklausās kā padomju laika piespiedu darbs ģeogrāfiem - pastrādā laukos par skolotāju, tad drīkstēsi ceļot. Sociālisms."

Bet nav tā, ka visi būtu pret. Piemēram, Ingmārs Čaklais @IngmarsCaklais piekrīt: "Prasība ir šerpa, bet racionāla, ja valsts ir tādā situācijā, kad nevar citādi nodrošināt šo nepieciešamo aprūpi." Viņam pievienojas arī Lauris Grāvelis @lgravelis – jo no valsts budžeta katrā jaunajā ārstā ir ieguldīti desmitiem tūkstošu.

Gan veselības, gan izglītības ministrs - abi sola mediķiem un pedagogiem lielākas algas – tie esot trīsgades plāni. Tviterlietotāji tik pasmaida – jo kā gan var nesolīt. Skaidrs, ka abās ministrijās naudas drukājamās mašīnas nav – nauda ir pavisam citās iestādēs. Un šķiet, ka tām tās ir par daudz. Piemēram, bankās – šonedēļ SEB bankas Baltijā vadītājs izteicās, ka apspriesta iespēja banku klientiem piemērot maksu par depozītu turēšanu. Banku publiskās komunikācijas jomā pieredzējušais Ivars Svilāns @ivarssvilans pieļauj, ka banka šādi testē reakciju..

Bet Ingmārs ‏@IngmarsCaklais pārliecināts, ka pienāks arī laiks, kad prasīs samaksu arī par to, ka NAV depozīta konkrētajā bankā. Tā teikt - #JautriDzīvojam

Vēl jautrāk dzīvo Valsts ieņēmumu dienestā – nesen aizturēta Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece par dalību 1,6 miljonu eiro PVN izkrāpšanas shēmā. Žurnālisti vaicā – nez, cik dienu amatā palicis VID vadītājai, bet uzņēmējs Roberts Vītols @robyworks uz šo visu raugās pragmatiskāk, saskatot tajā visā valstij izdevīgus risinājumus, jo: „Izskatās, ka, apkarojot VID, valsts var iegūt vairāk naudas nekā apkarojot ēnu ekonomiku.”

Triecieni pa Valsts ieņēmumu dienesta mundieri jau ir tāda ierasta lieta, bet šonedēļ izšķirošais trieciens bērnu tikumiskajai audzināšanai bija bebra Bruno noziegumu atklāšana un aizturēšana. Iespējams, pamanījāt, ka par tūkstošos eiro mērāmiem kukuļiem šonedēļ tika aizturēts Galvenās kārtības policijas priekšnieka vietnieks un arī kāds inspektors, kurš, kā izrādās, ir iejuties arī bērnu drauga bebra Bruno ādā kopā ar runci Rūdi, izglītojot bērnus par viņu drošību.

Lieliski, pat bebrs mums ir korumpēts, sarūgtināts ir Reinis Traidās @reinistraidas. Man tas bebrs vienmēr tāds mazliet strjomnijs licies, savas aizdomas atklāj Edgars Eglītis @eedgars.

Bet nav jau nekāds brīnums, policistam būt par bebru nav nemaz tik viegli, nedaudz empātijas pauž Guntis Bojārs @GuntisBojars, un viņam pievienojas arī Guntars Meluškāns ‎@GMeluskans.

Vajadzētu pārbaudīt arī pārinieku – runci Rūdi, rosina Inese Liepiņa @LiepinInese, savukārt Aivim Ceriņam aizdomīgs šķiet visu mīlētais Eirovīzijas bebrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti